Průlomový únik: Cenzura zpráv o covidu. S podporou mocných míst

09.06.2021 8:24 | Zprávy

Velmi podivnou roli sehrála v čase pandemie společnost Facebook. A odtajněné e-maily doktora Anthony Fauciho, hlavního amerického koordinátora boje s pandemií, ukázaly důvod. Opoziční republikánský senátor hovoří o systematické cenzuře a nabádá občany, aby neváhali Zuckerbergův internetový kolos žalovat.

Průlomový únik: Cenzura zpráv o covidu. S podporou mocných míst
Foto: Repro Youtube
Popisek: Koronavirus SARS CoV-2

Nedávno se v uznávaném deníku Wall Street Journal objevil článek, který vážně připouštěl možnost, že koronavirus pocházel z laboratoře ve Wuchanu. Text o trojici vědců, kteří měli být s příznaky podobnými koronaviru hospitalizováni již několik měsíců před propuknutím pandemie, odkazoval na zprávy tajných služeb a mnozí o něm hovořili jako o průlomu.

Do té doby totiž byly jakékoliv spekulace o laboratorním původu koronaviru označovány jako „dezinformace“ a sociální sítě na ně nekompromisně upozorňovaly, pokud je rovnou nemazaly. Facebook v únoru oficiálně oznámil, že bude takové zprávy mazat, neboť je po „konzultacích s odborníky“ vyhodnotil jako dezinformace. V Česku byla za úvahy o umělém původu vysmívána například viroložka Soňa Peková.

V posledních dnech ovšem dochází ke změně postoje, informace o laboratorním původu viru už nejsou kategoricky nálepkovány jako dezinformace či „misinformace“. Facebook oznámil změnu politiky 26. května, když výzvy k vyšetření informací začaly zaznívat i od Bidenovy vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: jav

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Mluvit a mluvit

Podle vás je třeba o problémech, jako je třeba narůstající nezaměstnanost mluvit, ale podle mě mluvíte vy politici až moc. Naopak si myslím, že co neděláte je, že problémy lidí fakt řešíte. Tak třeba jak hodlá ANO řešit problém s nezaměstnaností, ale i s tím, že ti, co pracují, mají žalostně nízké m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co si myslíte o Babišovi? Okamura se u Vémoly otevřel

17:33 Co si myslíte o Babišovi? Okamura se u Vémoly otevřel

Zápasník Karel Vémola se dal do řeči s Tomiem Okamurou. Chtěl od něj mimo jiné vědět, co si myslí o …