Průmyslový holding CSG se stal partnerem ukrajinských ozbrojených sil

01.06.2021 10:41

Hned dvě společnosti průmyslového holdingu CSG se budou podílet na modernizaci ukrajinské armády. Společnost Excalibur Army a automobilka Tatra Trucks společně dodají zemi 26 samohybných kanonových houfnic DANA M2.

Průmyslový holding CSG se stal partnerem ukrajinských ozbrojených sil
Foto: DAF
Popisek: Vojenská vozidla řady CF

V minulých týdnech podrobila ukrajinská armáda dělostřelecký systém ostrým zkouškám. Ten obstál ve všech 18 testech. Ukrajinští vojáci kvitovali především digitální systém řízení palby a rychlost nasazení houfnice, které jsou důležité v bojovém nasazení. Modernizovaný podvozek Tatra pak zajistí překonání jakéhokoli těžkého terénu. 
 

Anketa

Bojíte se klimatické katastrofy?

7%
91%
hlasovalo: 4856 lidí
Excalibur Army ze společnosti CSG není na Ukrajině neznámá. Již dříve se podílela na dodávkách vojenského materiálu. Pro ukrajinskou stranu se jedná o strategické rozšíření spolupráce, a to především z důvodu, že Česko je součástí Severoatlantické aliance a Evropské unie, což je pro Ukrajinu klíčové.  
 
„Spolupracovat s ozbrojenými silami Ukrajiny na projektu DANA je pro nás velká příležitost. V předchozích letech jsme například dodali na Ukrajinu některá vozidla, zařízení a komponenty. Je to ale poprvé, co můžeme nabídnout zcela nový hotový produkt, a to moderní houfnici. Měli jsme také možnost předvést její schopnosti a výkony přímo na Ukrajině,“ uvedl Richard Kuběna, obchodní ředitel společnosti.
 
Excalibur Army je první firmou v oblasti obranného průmyslu ze zemí EU, která takovýto rozsah spolupráce nabízí. Ukrajinské podniky se tak budou moci zapojit do mezinárodního projektu, což jim pomůže zvýšit výrobní a technologické schopnosti a otevřít dveře k dalším evropským kontraktům. 
 
Ukrajinské ozbrojené síly zároveň posílí celé flotily vozů Tatra, jejichž první dodávky právě probíhají. Na kopřivnické podvozky plánuje ukrajinská armáda umístit například raketové systémy. V rámci modernizace ukrajinských pozemních sil se uvažuje i o úplném sjednocení podvozkové kolové platformy. Horkým kandidátem jsou právě proslulé podvozky Tatra. 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…