Průšvih kolem Karla Gotta? Jde o Pražský hrad. Vdova Ivana se ozvala

18. 11. 2019 12:47

Manželce po zesnulém zpěvákovi Karlu Gottovi Ivaně se zřejmě příliš nelíbilo, že hradní mluvčí Jiří Ovčáček zveřejnil její dopis určený hlavě státu, v němž Miloši Zemanovi společně s pracovníky Kanceláře prezidenta republiky děkovala za realizaci pohřbu Mistra. A zareagovala na osobním webu několikanásobného českého slavíka.

Průšvih kolem Karla Gotta? Jde o Pražský hrad. Vdova Ivana se ozvala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zádušní mše za Karla Gotta v katedrále sv. Víta na Pražském hradě

„Poslední rozloučení s panem Karlem Gottem připravovala paní Ivana Gottová ve spolupráci s Arcibiskupstvím pražským a dále Úřadem vlády České republiky a Kanceláří prezidenta republiky. Vzhledem k náročnosti příprav posledního rozloučení v Paláci Žofín, v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha i na dalších místech v Praze a rovněž vzhledem k profesionálnímu přístupu a důstojnému průběhu posledního rozloučení považovala paní Ivana Gottová za správné vyslovit poděkování za poskytnutou podporu, pomoc a spolupráci, což učinila osobním dopisem, a to především J. Em. Dominiku kardinálu Dukovi OP a také dalším, i prezidentu republiky, a dále poděkováním za vyjádření soustrasti, které bylo zveřejněno na těchto internetových stránkách,“ poznamenala k celé věci mluvčí rodiny Karla Gotta Aneta Stolzová.

Zároveň dodala, že „paní Ivana Gottová považuje nadále vyslovená poděkování za správná, pro medializaci soukromé korespondence však nevidí důvod a nenese odpovědnost za jednání jiných osob“.

Dopis Ivany Gottové zveřejnil prostřednictvím sociálních sítí Jiří Ovčáček před třemi dny. „Pan prezident obdržel nádherný dopis od paní Ivany Gottové,“ napsal.

Pan prezident obdržel nádherný dopis od paní Ivany Gottové. pic.twitter.com/Pz6EHBtzf8

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) November 15, 2019

Karel Gott podlehl těžké nemoci 1. října před půlnocí. Léčil se s akutní leukémií. Veřejnost se s ním mohla naposledy rozloučit v pátek 11. října na Žofíně, kam dorazilo zhruba 49 000 lidí. V sobotu se konala zádušní mše ve svatovítské katedrále, kam se přišli s legendou populární hudby rozloučit příbuzní, přátelé, spolupracovníci, politici, zpěváci, herci, sportovci a další pozvaní hosté. Sobota byla zároveň dnem státního smutku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

19:02 „Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sepsal další „Čau lidi“. Zdůraznil, že v Česku existují lidé, kteří Babiš…