Průzkum mezi odborníky vládu nepotěší. Prý se jí nedaří prosazovat opatření proti korupci

18.02.2015 16:25 | Zprávy

Tři čtvrtiny odborníků z ekonomické a finanční sféry se domnívají, že se vládě nedaří prosazovat slíbená protikorupční opatření. Opačný názor má pětina z nich. Vyplývá to z dnes zveřejněných výsledků průzkumu CFA Society mezi zhruba 1700 členy společnosti, tedy osobnostmi podnikatelského světa.

Průzkum mezi odborníky vládu nepotěší. Prý se jí nedaří prosazovat opatření proti korupci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

"Respondenti, mezi nimiž jsou většinově zastoupeni podnikatelé, vysocí manažeři, finanční analytici a ekonomové, se letos vyjadřovali o poznání kritičtěji než v předchozích průzkumech," uvedl spoluautor a odborný garant průzkumu Jan Herzmann.

Více než polovina respondentů si myslí, že ČNB intervencemi ekonomiku neoživila

Z průzkumu dále vyplývá, že podle více než poloviny respondentů nepřispěla Česká národní banka intervencemi k oživení české ekonomiky. Opačný názor má přes třetinu dotazovaných. Respondenti pouze z finanční sféry se ale v 55 procentech domnívají, že intervenční politika ČNB k oživení české ekonomiky přispěla. Více než polovina všech respondentů se pak domnívá, že ČNB v horizontu 12 až 18 měsíců udrží současný kurz koruny vůči euru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

Dostupné bydlení

Když je pro vás takovou prioritou, proč jste to víc neřešili už teď? Nebo podle vás jste udělali maximum a to, že není bydlení nebo je pro většinu lidí nedostupné je výsledek? Já už mám dojem, že vy politici o dostupném bydlení jen mluvíte a problém narůstá!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Foltýni, Ludwigové, Mácové.“ Dan Vávra po vraždě Kirka vytáhl jména

19:20 „Foltýni, Ludwigové, Mácové.“ Dan Vávra po vraždě Kirka vytáhl jména

Herní vývojář a člen Společnosti na obranu svobody projevu Dan Vávra ve světle zastřelení amerického…