Prymula v ČT sejmul šéfku TOP 09: Fascinuje mě, jak se snaží na kauze fotbal na Slavii zviditelnit. Ale co dělala ona v létě...

21.02.2021 12:50

Prvním hostem nedělních Otázek Václava Moravce byl bývalý premiérův poradce Roman Prymula. Zdá se, že o místo poradce přišel poté, co vyrazil na fotbal na Slavii. Jenže Úřad vlády uveřejnil smlouvu, kde je ukončení spolupráce uvedeno k 31. lednu 2021. Prymula k tomu řekl své. Udeřil na předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou. A nejen na ni.

Prymula v ČT sejmul šéfku TOP 09: Fascinuje mě, jak se snaží na kauze fotbal na Slavii zviditelnit. Ale co dělala ona v létě...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Roman Prymula a Andrej Babiš
reklama

Moderátor Václav Moravec připomněl, že Roman Prymula v jednu chvíli volal po totálním lockdownu pro Česko, ale osm hodin poté se objevil na fotbale na Slavii. Podle Babiše se zachoval papalášsky, proto spolu ukončili spolupráci.

„Já musím říct, že ta návštěva na fotbale měla svůj důvod. Já se tady už hodně dlouho snažím prosazovat určitou cestu pro otevření kulturních a sportovních akcí, a ta cesta je v režimu rozsáhlého testování. Buď budeme v režimu testování, nebo v režimu opatření, která tady jsou,“ upozornil Prymula.

Prý se nikdy nechtěl stát politikem, ani politickým symbolem.

„Já jsem se pro obě strany stal jakýmsi symbolem a myslím si, že to není dobře,“ dodal.

„Když začala ta další kampaň, tak jsem napsal panu premiérovi, že končím ve všech funkcích,“ oznámil Prymula s tím, že se rozhodl opravdu opustit všechny funkce a nechce se tvářit jako jiní lidé, kteří se tváří, že na akci téměř nebyli, formálně se vzdají bezvýznamné funkce, ale v těch důležitých funkcích zůstávají. „Já jsem na rozdíl od jiných opravdu odešel,“ zdůraznil prof. Prymula.

Poté rýpl do předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové.

„Mě naprosto fascinuje paní Pekarová Adamová (TOP 09), která píše dopisy a snaží se na této kauze zviditelnit, když ta opatření, jaká tam byla nastavena, tak se těžko někdo mohl nakazit – ale v létě se tady slavil konec epidemie, i když žádný konec epidemie nebyl, tak tam paní Pekarová Adamová byla,“ pravil.

„Tady je nejhorší to, že ta epidemie se velmi zpolitizovala, a my se od jiných zemí lišíme tím, že politici netáhnou za jeden provaz,“ kroutil hlavou Prymula.

Anketa

Pokud by vláda vyhlásila totální a úplný lockdown na 14 dní, byli byste pro?

66%
34%
hlasovalo: 23094 lidí
Odchází prý také proto, aby se neobjevoval v novinových titulcích a aby tím napomohl zklidnění poměrů. Zklidnit poměry podle něj potřebujeme, protože epidemická čísla v Česku stále rostou a situaci je třeba řešit. A nejen lockdownem. „Teď už je pozdě. Ten lockdown měl přijít dřív. Problém byl v tom, že se nepodařilo dotáhnout ta opatření na počátku prosince. Teď už je poněkud pozdě, ale budeme muset řešit situaci, jaká je,“ pokračoval Prymula.

Okamžitě dodal, že i lockdown by pomohl řešení situace, ale podle něho to bude muset být lockdown patřičně finančně kompenzovaný. Jinak se totiž toho, že lidé dramaticky omezí svůj pohyb, nedočkáme. 

Přiznal, že projekt tzv. chytré karantény, u kterého stál, nefungoval tak, jak měl, kvůli příliš malým kapacitám pro trasování. V tuto chvíli podle něj chytrou karanténu využít příliš nelze, protože nebyla budována na situaci, kdy jsou denní přírůstky nově nakažených přes 10 tisíc lidí.

Pár slov věnoval i ruské vakcíně Sputnik. Zdá se mu, že by to mohla být dobrá vakcína, ale zdání, podle něho, nestačí. „Já si osobně myslím, že k ní musíme mít k dispozici dokumentaci, abychom ji mohli posoudit,“ připomněl exministr Prymula. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nátlak z žumpy ČT. Xaverovi bouchly saze a vyhlásil válku

8:08 Nátlak z žumpy ČT. Xaverovi bouchly saze a vyhlásil válku

V dřívějších rozhovorech a vyjádřeních radní ČT Luboš Xaver Veselý říkal, že na odvolání generálního…