Psal mi posluchač, údajně z důvěryhodných zdrojů... Komentátor rozhlasu se v ČT rozpovídal o Babišovi

30.12.2016 7:45

Komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček se ve čtvrtečním vysílání pořadu Události, komentáře na ČT24 vyjádřil mimo jiné k nadcházejícím sněmovním volbám.

Psal mi posluchač, údajně z důvěryhodných zdrojů... Komentátor rozhlasu se v ČT rozpovídal o Babišovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Přední hvězdou politického předvolebního souboje je podle Nováčka druhý nejbohatší muž této země, majitel holdingu Agrofert Andrej Babiš. „Mezi Babišovými ‚třídními bratry‘, tím myslím jinými českými milionáři, miliardáři, existují lidé, kteří mají obavy z toho, aby se po příštích volbách nestal Andrej Babiš tím, kdo bude monopolně určovat politiku v této zemi. A tak vysílají emisary k politickým stranám,“ podotkl s tím, že emisaři těm stranám říkají, že od nich nic nechtějí, jen jedno jediné. 

„Nastane-li situace, že Andrej Babiš volby vyhraje a bude potřebovat k parlamentní většině další stranu do koalice, tak vy tu nabídku odmítnete. Dnes, protože už jsem to naznačil u nás v Českém rozhlase, mi psal jeden posluchač, s kterým vedeme mailovou korespondenci, který mi hned nabídl vysvětlení jiné a údajně z důvěryhodných zdrojů, že totiž Andrej Babiš sám dobře ví, že by se mohlo stát to, co Vladimíru Mečiarovi svého času na Slovensku, že vyhraje volby, ale nebude s ním chtít jít nikdo do koalice. A proto, že prý psal tento pan posluchač mně, že jest nakloněn tomu, aby vznikla nějaká malá politická strana, kterou on finančně i jinak zabezpečí,“ popsal Nováček.

Podle něj by tak mohlo vzniknout béčko hnutí ANO, které ovšem nebude říkat, že je spojeno jakýmkoliv způsobem s Babišem. A to by pak činilo toho koaličního partnera. „Já k tomu hned řeknu: Je nedlouho před volbami a nedovedu si dost dobře představit, že by takovéto béčko stihlo do té doby získat u našich spoluobčanů tolik hlasů, a tudíž tolik mandátů, aby pro Andreje Babiše, pokud by volby do Poslanecké sněmovny vyhrál, bylo tím podstatným kamenem, který by převážil ve smyslu k podstatné parlamentní většině,“ uvedl. Podle něj je tak pravděpodobnější první zmíněná varianta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rasistické nadávky, pak přiletěla rána. A pak spousta dalších. Svědectví našeho reportéra, zmláceného na akci Vandasovců

14:58 Rasistické nadávky, pak přiletěla rána. A pak spousta dalších. Svědectví našeho reportéra, zmláceného na akci Vandasovců

REPORTÁŽ V Dubí na Teplicku to v sobotu odpoledne vřelo. Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSS…