Psychiatr Höschl umlčel rozhlasovou moderátorku: Když se máme dobře, řeší se takové blbosti, jako 73 pohlaví

15.05.2019 14:52

Moderátorka Barbora Tachecí v Českém rozhlase přivítala psychiatra Cyrila Höschla, který dámě prozradil, že společnost se mění podobně jako klima. V Severní Americe se společnost významně posunula doleva, dokonce tak, že si to málokdo dokázal představit. Řeší se MeToo, politická korektnost a 73 pohlaví. Reakcí na tento posun bylo zvolení Donalda Trumpa prezidentem. Máme se bát těchto proměn? Řítí se svět do záhuby? Höschl to vidí následovně...

Psychiatr Höschl umlčel rozhlasovou moderátorku: Když se máme dobře, řeší se takové blbosti, jako 73 pohlaví
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc.
reklama

Höschl má za to, že se se současným světem něco děje. „Lidé, kteří se dnes pozastaví a přijde jim na mysl společenský a filozofický přesah toho, v čem žijí, musí zažívat určitou existenciální obavu,“ konstatoval.

Protesty proti 45. prezidentovi USA Donaldu Trumpovi, hnutí MeToo i důraz na politickou korektnost podle hosta Barbory Tachecí ukazuje, že se značná část společnosti ve Spojených státech posunula významně doleva, což by si ještě před pár lety dokázal představit málokdo. Ve Velké Británii je hlavním představitelem opozice silně levicový politik Jeremy Corbyn. Podle Höschla to ukazuje, že se společnost mění podobně, jako se mění i klima.

Znamená to ale, že se společnost řítí do záhuby, jak říkají mnozí zastánci i odpůrci politické korektnosti?

„Na jednu stranu si pojďme zcela otevřeně říct, že to není nic nového, že svět se vždycky řítil do katastrofy po celou dobu své existence a nikdy k tomu úplně nedošlo, až na různé peripetie. Ale na druhou stranu existuje obava, do určité míry oprávněná, a možná je i prevencí toho, abychom se do oné katastrofy nedořítili,“ uvedl Höschl s tím, že věří v jakousi společenskou autokorekci. Každá akce vyvolá protireakci. „Posun doleva přivedl (pravicového) Trumpa,“ dal příklad host.

Lidé by spolu měli komunikovat, aby nalézali řešení různých problémů. Komunikace je podle něj základ.

Navíc se podle něj ukazuje, že se vlastně máme dobře, protože když se máme dobře, můžeme si dovolit řešit takové blbosti, jako je 73 pohlaví. „Když přestaneme mít vážné starosti, tak je nahradíme nevážnými. Když neřešíme katastrofy, když neřešíme hlad a válku a útisk, tak začneme řešit 73 pohlaví.

Na naší politice si láme hlavu s tím, proč extrémní komunistická levice mnohdy hlasuje společně s extremistickou pravicí. Stejně tak nerozumí tomu, proč naši komunisté podporují současného ruského prezidenta Vladimira Putina, když jsou ruští komunisté součástí protiputinovské opozice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…