Publicista Neff uvažuje: Odkud se vynořil ten tajemný muž?

24. 10. 2020 13:48

Spisovatel Ondřej Neff se přidal k publicistům, kteří se zamysleli nad návštěvou pánů Romana Prymuly a Jaroslava Faltýnka v jedné z pražských restaurací, která měla být na Prymulův rozkaz uzavřena. Neff smetl ze stolu Prymulovy výmluvy a položil si otázku.

Publicista Neff uvažuje: Odkud se vynořil ten tajemný muž?
Foto: Hns
Popisek: Roman Prymula a Jaroslav Faltýnek, ilustrační koláž
reklama

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula již dlouho ministrem nebude. Pokud půjde všechno podle představ premiéra Andreje Babíše (ANO), Česká republika příští týden bude mít šéfa resortu nového. Prymula ztratil Babišovu důvěru poté, co deník Blesk ministra nachytal, jak s Jaroslavem Faltýnkem jednal v uzavřené restauraci na pražském Vyšehradě. V restauraci, která měla být z rozhodnutí samotného Romana Prymuly uzavřena v rámci boje s koronavirem.  

Prymula vysvětloval, že nejednal v restauraci, ale ve vyšehradské kapitule, jenže z kapituly zní, že jen pronajímá prostory pro restauraci a žádná jednání na půdě kapituly zprostředkována nebyla. Pro internetovou televizi DVTV se v tomto smyslu vyjádřil děkan Královské kolegiátní kapituly sv. Petra a Pavla na Vyšehradě Michal Němeček.

Neff si položil otázku, proč by Faltýnek jednal s Prymulou. Co mu jako členovi zemědělského výboru Sněmovny je po tom, zda přijedou američtí lékaři pomáhat do Česka, případně zda se bude plošně testovat v Moravskoslezském kraji. Právě to naznačoval sám Prymula, ale Neff dal na serveru Neviditelný pes najevo, že mu nevěří.

Položil si však jinou otázku. Kdo novinářům prozradil, kde Prymulu najdou? Narážel tady přitom na aféru Watergate, tedy na kauzu, která stála křeslo prezidenta USA Richarda Nixona poté, co vyšlo najevo, že Nixonovi spolupracovníci měli do sídla opozičních Demokratů umístit odposlech.

Je to Watergate. Báchorce o testování se dá těžko uvěřit. Opravdu nejde o to, jestli někdo měl, nebo neměl roušku. Odkud se vynoří ten tajemný ‚deep throat‘, zasvěcený muž, který všechno ví a investigativcům to napráská? Ten americký se prý potkával s Bernsteinem a Woodwardem v garáži. Měl bych tip pro budoucího whistelblowera: vím o šikovné restauraci, je hodně stranou, na Vyšehradě, schovaná v hradbách až za kostelem. Jmenuje se Rio´s. Zaklepejte tam, i když je zavřeno, a zašeptejte, že vás posílá Roman. Oni vás hned pustí dovnitř,“ poznamenal Neff.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

22:50 Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

Česko objednalo přes Evropskou unii vakcínu proti koronaviru pro 5,5 milionu lidí. Vakcína vyvinutá …