Pusťte děti na hřiště, žádali senátoři Blatného. Nepřipustím. Ať si běhají samy po lese, rozčílil se ministr

31.03.2021 16:52

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) se velmi rozohnil před senátory. Důvod? Ti chtěli, aby mohly děti na hřiště a zároveň aby se například na prázdné ulici nemusela nosit rouška. Blatný to však odmítl, a ještě navíc uvedl, že lidé současným opatřením rozumějí. Píše to server iDNES.cz.

Pusťte děti na hřiště, žádali senátoři Blatného. Nepřipustím. Ať si běhají samy po lese, rozčílil se ministr
Foto: Repro ČT24
Popisek: Ministr zdravotnictví Jan Blatný

„Pusťte děti na hřiště,“ apeloval na ministra zdravotnictví Blatného senátor za TOP 09 Tomáš Třetina. K němu se přidal i senátor za vládní hnutí ANO Jaroslav Větrovský. Ale marně. S Blatným nehnuli. 

„Nemyslím si, že by tak často citované sousloví ‚přistupujme k věci se selským rozumem‘ bylo namístě. Epidemie se nedá zvládnout selským rozumem,“ poznamenal na výzvy Blatný s tím, že čelíme nové epidemii a jinému viru než dřív. 

Podle jeho slov se školy neotevřou proto, aby rodiče mohli do práce, ale proto, aby se děti mohly znovu začít učit. Odmítl, že by se děti mohly setkávat na hřišti. A to proto, že v případě návratu školáků do vzdělávacích zařízení by měly být vytvořené malé homogenní skupiny dětí, jež se navzájem nebudou potkávat. „A potom bych oficiálně přistoupil na to, že se potom všichni setkají večer z deseti škol a z padesáti tříd na florbalovém hřišti, tak to opravdu dělat nebudu,“ sdělil ministr zdravotnictví a doplnil, že běhat se nemusí jen v organizovaných skupinách, ale i individuálně. Apeloval také na to, aby se situace neuspěchala.

Odmítl i zrušení nošení roušek na prázdných ulicích. Podle něj jeho snahou je, aby lépe než výjimky platila jednoznačná pravidla po krátkou dobu – a poté mohla zmizet. 

„Lidé rozumějí opatřením a rozumějí jim velmi dobře,“ uvedl Blatný závěrem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

20:45 „Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

Je paradoxní, že se o tom redakce dozvěděla od zástupce ODS v Pardubicích. Řeč je o mediálně nezajím…