Putin jede na svatbu vlivné evropské političky

16. 8. 2018 20:49

Vladimira Putina čeká tuto sobotu vedle setkání s Angelou Merkelovou i jedna neformální akce. Podle jeho mluvčího se osobně zúčastní svatby rakouské ministryně zahraničí Karin Kneisslové.

Putin jede na svatbu vlivné evropské političky
Foto: Oficiální twitterový účet Vladimira Putina
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin
reklama

Účast ruského prezidenta na svatbě kteréhokoliv evropského prezidenta je neobvyklá a svědčí o dobrých vztazích mezi současnou ruskou a rakouskou vládou. Vladimir Putin tak nepocestuje do Německa pouze za ryze pracovními povinnostmi, ale také s vidinou poněkud odlehčenější akce. Třiapadesátiletá šéfka rakouské diplomacie se bude vdávat ve Štýrsku za úspěšného podnikatele Wolfganga Meilingera.

Reuters zmiňuje údajně blízké vztahy mezi rakouskými Svobodnými a Ruskem, ale samotná Kneisslová není členkou Svobodných. Nicméně byla stranou vybrána coby expertka na Blízký východ na post ministryně zahraničí. Účast ruského prezidenta na události tohoto typu je nicméně velmi neobvyklá a patrně má i jiný účel, než pouhé ochutnání svatebního dortu a blahopřání novomanželům.

Svatby mezi vlivnou rakouskou političkou a velkopodnikatelem by se totiž měly zúčastnit i další politické špičky z Rakouska. Veřejnoprávní rakouská televize ORF uvedla, že na místě bude i kancléř Sebastian Kurz. Je tedy dost dobře možné, že ruský prezident a jeho doprovod své účasti na svatbě využijí k neformálnímu setkání právě s Kurzem či jeho ministry. Nicméně rakouské ministerstvo zahraničí na dotaz Reuters odmítlo celou záležitost jakkoli komentovat.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…