Putin jede na svatbu vlivné evropské političky

16.08.2018 20:49

Vladimira Putina čeká tuto sobotu vedle setkání s Angelou Merkelovou i jedna neformální akce. Podle jeho mluvčího se osobně zúčastní svatby rakouské ministryně zahraničí Karin Kneisslové.

Putin jede na svatbu vlivné evropské političky
Foto: Oficiální twitterový účet Vladimira Putina
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin
reklama

Účast ruského prezidenta na svatbě kteréhokoliv evropského prezidenta je neobvyklá a svědčí o dobrých vztazích mezi současnou ruskou a rakouskou vládou. Vladimir Putin tak nepocestuje do Německa pouze za ryze pracovními povinnostmi, ale také s vidinou poněkud odlehčenější akce. Třiapadesátiletá šéfka rakouské diplomacie se bude vdávat ve Štýrsku za úspěšného podnikatele Wolfganga Meilingera.

Reuters zmiňuje údajně blízké vztahy mezi rakouskými Svobodnými a Ruskem, ale samotná Kneisslová není členkou Svobodných. Nicméně byla stranou vybrána coby expertka na Blízký východ na post ministryně zahraničí. Účast ruského prezidenta na události tohoto typu je nicméně velmi neobvyklá a patrně má i jiný účel, než pouhé ochutnání svatebního dortu a blahopřání novomanželům.

Svatby mezi vlivnou rakouskou političkou a velkopodnikatelem by se totiž měly zúčastnit i další politické špičky z Rakouska. Veřejnoprávní rakouská televize ORF uvedla, že na místě bude i kancléř Sebastian Kurz. Je tedy dost dobře možné, že ruský prezident a jeho doprovod své účasti na svatbě využijí k neformálnímu setkání právě s Kurzem či jeho ministry. Nicméně rakouské ministerstvo zahraničí na dotaz Reuters odmítlo celou záležitost jakkoli komentovat.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drobáky jim nedala, ale vytáhla kilo. Xaver s Pohlreichem a historka o známé herečce

14:50 Drobáky jim nedala, ale vytáhla kilo. Xaver s Pohlreichem a historka o známé herečce

Xaver si znovu pozval vyhlášeného restauratéra Zdeňka Pohlreicha, aby dokončil diskusi o spropitném.…