Putin musí ze Sobotky slintat blahem, uvedl v ČT ukrajinista Svoboda

02.09.2014 13:48

Česká republika bude mít podle premiéra Bohuslava Sobotky připomínky k návrhu nových sankcí Evropské unie vůči Rusku. Návrh opatření, která se mají týkat například finančního trhu či zbrojních dodávek, vláda od Evropské komise obdržela dnes a o mandátu pro české vyjednavače bude hlasovat ve středu. Sobotkovo prohlášení v ČT24 komentoval ukrajinista David Svoboda.

Putin musí ze Sobotky slintat blahem, uvedl v ČT ukrajinista Svoboda
Foto: RussianMind
Popisek: Staronový ruský prezident Vladimir Putin

Svoboda v úvodu svého komentáře pro ČT24 prohlásil, že Putin musí ze Sobotkových slov slintat blahem.

Putin se snaží zviklat západní politiky. Snaží se držet skutečné cíle zahalené v mlze

„Putin dělá silácká prohlášení, aby západní politiky ještě více zviklal. Snaží se vypouštět klamavý inkoust, aby ty jeho skutečné cíle byly zahalené v mlze. Západní politici se pak zdráhají k tomu, aby osočili Rusko z invaze,“ naznačil Svoboda v České televizi. 

Zároveň se Svoboda obává nejhoršího. Prý by mohlo dojít k regulérní válce, v níž by se útočilo na ukrajinská města. Hodně teď prý závisí na úspěších a prohrách ukrajinské armády.

„Válku eskaluje pořád Rusko. Takže Petro Porošenko nebude mít problém Ukrajincům vysvětlit, že tohle je obranná válka, válka spravedlivá,“ uzavřel Svoboda s tím, že Putin bude mít na Ukrajině špatnou pozici.

Sobotka: Eskalaci sankcí pokládám za velmi rizikovou věc

„Vláda ve středu schválí mandát pro vyjednavače a určí priority, které budeme jako ČR mít z pohledu připomínek vůči tomuto návrhu EK. Já teď na základě prvního přečtení návrhu EK mohu konstatovat, že jako ČR připomínky mít budeme," řekl v úterý Sobotka novinářům ve Šternberku na Olomoucku.

Návrh nových sankcí ještě v úterý důkladně prostuduje především Ministerstvo financí a Ministerstvo průmyslu a obchodu. O konzultaci bude požádána i Česká národní banka. „Musíme postupovat tak, abychom co nejvíce zohlednili zájmy ČR a EU. Domnívám se, že by Evropa neměla těmito sankcemi sama sebe poškozovat. Eskalaci sankcí pokládám za velmi rizikovou věc," míní Sobotka.

reklama

autor: vfe

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zelenskyj se musí probrat.“ Poslední výroky byly na Holce moc. I Černochovou pochválil

12:55 „Zelenskyj se musí probrat.“ Poslední výroky byly na Holce moc. I Černochovou pochválil

Slovenské volby, vystoupení prezidenta Petra Pavla na půdě OSN, ale i kampaň resortu vnitra. Všechna…