Putinova dcera prý po protestech radši opustila svůj byt v nizozemském Haagu

25.07.2014 20:13

Dcera ruského prezidenta Vladimira Putina Marija opustila i se svým nizozemským partnerem dům na předměstí Haagu, kde od loňska bydlela v luxusním apartmánu. Napsal to dnes britský list Daily Mirror. Její přítomnost vyvolávala po pádu malajsijského letadla mezi místními rozhořčení, což Mariju Putinovou očividně vedlo k rozhodnutí odcestovat.

Putinova dcera prý po protestech radši opustila svůj byt v nizozemském Haagu
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin
reklama

Devětadvacetiletá Putinova dcera žila s Nizozemcem Jorritem Faasenem, manažerem ruského Gazpromu, ve Voorschotenu na předměstí Haagu v bytě za dva miliony liber (70 milionů Kč), uvedl britský list. Byt se nachází asi třicet kilometrů od letiště, z něhož minulý čtvrtek startoval ke svému poslednímu letu malajsijský boeing.

Hned po jeho zkáze propukly ve Voorschotenu protesty. Starosta Pieter Broertjes se dokonce vyslovil pro vyhoštění Putinovy dcery, svá slova ale později vzal zpět. Prý se nechal unést pocitem bezmoci.

"Neviděli jsme ji ode dne, kdy spadlo to malajsijské letadlo," řekl novinářům jeden ze sousedů Putinové. "Přistěhovali se loni a žili nenápadně. Jakmile se ale zjistilo, co jsou zač, byl s klidným životem konec. Teď je ještě hůř, i když je každému jasné, že za činy svého otce nemůže. Žádné demonstrace tu ale nechceme," dodal.

Putin se zřejmě o svou dceru postará

Redakce listu Daily Mirror nezjistila, kam se Marija Putinová před zlobou svých bývalých sousedů uchýlila. Soudí ale, že se o ni postaral otec a nabídl jí útočiště v některém z luxusních paláců na březích Černého moře. Podle jiných zpráv prý pár odletěl do Moskvy.

Pobyt Mariji Putinové v Nizozemsku vyvolal po katastrofě na východě Ukrajiny povyk i na komunitních sítích. Jeden z Nizozemců na Twitteru napsal, že dcera ruského prezidenta si svou nizozemskou adresu vybrala správně. "Nebude to mít daleko, až jejího tatínka budou v Haagu soudit," napsal.

Nizozemské hlavní město je od roku 2003 sídlem Mezinárodního trestního soudu, který vyšetřuje zločiny proti lidskosti, genocidu a válečné zločiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když se chováš jako hadr, nediv se, že s tebou vytírají podlahu. Velké zamyšlení nad pozicí ČR ve světě

16:10 Když se chováš jako hadr, nediv se, že s tebou vytírají podlahu. Velké zamyšlení nad pozicí ČR ve světě

Bezpečnostní analytik Lukáš Visingr sepsal obsáhlý text, zamýšlející se nad pozicí České republiky v…