ROP Severozápad bude letos rozdělovat z evropských fondů 300 milionů

01.01.2015 17:32

Regionální operační program (ROP) Severozápad plánuje, že v letošním roce rozdělí celkem 300 milionů korun z fondů Evropské unie, které jsou určeny pro projekty v oblasti rozvoje Karlových Varů a Ústí nad Labem a v infrastruktuře. Výzvy k podávání žádostí vyhlásí na konci ledna. Úřad o tom informoval na svých stránkách.

ROP Severozápad bude letos rozdělovat z evropských fondů 300 milionů
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice
reklama

Vedle podpory plánů rozvoje dvou krajských měst hodlá regionální rada uvolnit peníze na projekty, které souvisí se zapojením lidí do práce nebo s obnovou či oživením různých ploch. Mluvčí úřadu Eliška Štádlerová uvedla, že v tento měsíc bude zřejmé, kolik peněz na projekty v této oblasti bude mít rada k dispozici.
 
Těsně před koncem loňského roku výbor regionální rady schválil 24 nových projektů. Se všemi čtyřmi žádostmi uspělo Ústí nad Labem, které získá dotaci na opravu plavecké haly na Klíši nebo na rekonstrukci a modernizaci zastávek. „Finančně nejnáročnějším projektem je plavecký areál, na který město žádá dotaci přes 150 milionů korun," uvedla mluvčí. 

V oblasti revitalizace a regenerace středních a malých měst výbor rady schválil dvacet z jednatřiceti žádostí. Mezi jinými uspěly Litoměřice, které chtějí získat dotaci 52 milionů korun na modernizaci a dostavbu autobusového nádraží. Opravit autobusové nádraží za evropské peníze chtějí také sousední Lovosice. Žatec na Lounsku požaduje z EU 41,6 milionu korun na rekonstrukci dopravního terminálu. Kynšperk nad Ohří požádal o 17 milionů korun na zlepšení veřejného prostranství. Úspěšná byla se svými žádostmi i další města jako Aš, Sokolov nebo Krupka na Teplicku. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: bra, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…