Rabovali mi v bytě a chtěli, abych řekl jedno jméno, nařkl policii uvězněný exšéf špitálu Na Homolce

01.07.2014 7:21

Bývalý generální ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý, který je od pátku ve vazbě, si stěžuje na nátlak protikorupční policie. Podle něj byl nucen, aby jmenoval konkrétní osoby a podle Práva se jednalo o lobbistu Ivo Rittiga a jednoho z bývalých vrcholných politiků. Dbalého advokáti už kvůli tomu podali trestní oznámení.

Rabovali mi v bytě a chtěli, abych řekl jedno jméno, nařkl policii uvězněný exšéf špitálu Na Homolce
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig
reklama

Podle informací Práva chtěli po Dbalém dva detektivové, a to bez přítomnosti právníků, aby jmenoval lobbistu Ivo Rittiga a jednoho ještě nedávno činného politika jako osoby, které měly mít z nemocnice a jejích zakázek prospěch. Dbalému na oplátku prý nabízeli, že pokud tak učiní a sdělí konkrétní jména, skončí domovní prohlídka u něj v bytě a také, že se může stát tzv. spolupracujícím obviněným.

Onou osobou, kterou měl označit, byl údajně lobbista Ivo Rittig. Právo uvádí, že Dbalý je přesvědčen, že šlo o politickou objednávku. „S cílem mě zlomit k cílené spolupráci,“ míní podle advokátů z Advokátní kanceláře Telecký. Jméno politika prý neupřesnil. Obhájci tlumočili Dbalého sdělení: „Při domovní prohlídce v mém bytě, zatímco mně byl zabavován majetek, byl na mě k mému zděšení činěn rafinovaný nátlak, nejprve na místě „rabování“ neuniformovaným policistou s nabídkou, že se vše může v dobré obrátit.“

„Tyto neprocesní či procesně nekonformní nabídky vyvrcholily později v budově PČR v Dlážděné ulici, kdy mně neuniformovanou policistkou bylo sděleno přímo jméno osoby, na kterou mám ukázat,“ sdělil Právu. Mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej ale jakékoli pochybení či nátlak popřel.

Advokáti už podali trestní oznámení

Dbalý se rozhodl nenechat si takové způsoby líbit a proto padlo i trestní oznámení týkající se dvou detektivů ÚOKFK. Podle Dbalého obhájců se prý jednalo hned dvakrát o „neprocesní komunikaci s klientem“ a určitý nátlak. Navíc bez jejich vědomí.

Deník se zmiňuje o tom, že právě osobní vazby Dbalého s Rittigem a bývalým vysokým politikem prý byly jedním z důvodů, proč soud v pátek poslal bývalého šéfa nemocnice do vazby.

 

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plán proti Zemanovi, který ho smete. Zmíněn Kalousek. Budete koukat

7:30 Plán proti Zemanovi, který ho smete. Zmíněn Kalousek. Budete koukat

Začátek kampaně na Hrad. Tak vidí nejeden komentátor či politik odchod Miroslava Kalouska z Poslanec…