Rada ČT: Eva Jurinová má smůlu

05.03.2014 13:35

Do Rady České televize by mohli zamířit například divadelník Petr Oslzlý, novinářka Petra Procházková a exposlankyně Ivana Levá. V Radě Českého rozhlasu by mohli být mimo jiné hudebník Mikoláš Chadima, farář Miloš Rejchrt a spisovatelka Lenka Procházková. Vyplývá to z informací z dnešního jednání sněmovního volebního výboru, který má kandidátku předložit k volbě poslaneckému plénu.

Rada ČT: Eva Jurinová má smůlu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Výběr se ve výboru údajně ale komplikuje, a to z formálních důvodů. Uskutečnila se dvě kola volby a spor je o to, zda může být třetí. Na finální kandidátce do Rady ČT je ještě jedno volné místo, do Rady ČRo dvě. Objevují se prý i stanoviska, zda by se celá volba neměla ve výboru opakovat.

Do Rady České televize se původně přihlásilo 58 lidí, do Rady Českého rozhlasu 37 lidí

Výbor by měl vybrat pro sněmovní volbu 18 kandidátů na šest míst v televizní radě a devět kandidátů na tři místa v rozhlasové radě. Členové výboru užší okruh jmen vybírají v případě Rady ČT ze 45 nominantů a Rady ČRo z 19 nominantů. Výběr podle nynějších informací ještě pokračuje.

V televizní radě by se podle dosavadních údajů z výboru mohli objevit také Jan Bednář, Luboš Beniak, Vratislav Dostál, Václav Dvořák, Richard Hindls, Zdeňka Hůlová, Vladimír Kuba, Dušan Kukal, Milena Macková, Hana Moučková, Roman Prorok, Karel Zýka, Ivan Douda a Daniel Váňa. Ve sněmovní volbě do Rady ČRo mají figurovat také Hana Dohnálková, Václav Chalupa, Jiří Vejvoda a Oldřich Šesták. Naopak chybí někdejší moderátorka TV Nova Eva Jurinová, která se sice o křeslo v Radě ucházela, nicméně ji výbor vyřadil.

Do Rady České televize se původně přihlásilo 58 lidí, do Rady Českého rozhlasu 37 lidí. Sněmovna by měla volit členy rad obou veřejnoprávních médií zřejmě na březnové schůzi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vladimir Putin: To si myslíte, že všechny odposloucháváme? Skripal, Ukrajina, Sýrie... My jsme tohle nechtěli. Ty mrtvoly? To je jinak

8:51 Vladimir Putin: To si myslíte, že všechny odposloucháváme? Skripal, Ukrajina, Sýrie... My jsme tohle nechtěli. Ty mrtvoly? To je jinak

Ruský prezident Vladimir Putin se při příležitosti summitu v Helsinkách sešel nejen s americkým prez…