Rada pro rozhlasové televizní vysílání vynadala Nově. Uráží prý Ježíše Krista

23.12.2017 9:47

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) vynadala televizi Nova za reklamu, ve které hraje hlavní roli napodobitel Ježíše Krista. Jen se jmenuje Twisto a pomáhá lidem, kteří mají nouzi o peníze. Poskytuje jim půjčky, které ovšem lidé budou muset stejně zaplatit.

Rada pro rozhlasové televizní vysílání vynadala Nově. Uráží prý Ježíše Krista
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Server iDnes.cz informuje o tom, že si Radě pro rozhlasové televizní vysílání stěžovalo několik občanů, že reklama soukromé televize uráží Ježíše Krista. Rada ji zakázala.

 „V Twistu poznáš spásu!“ hlásá jeden z mikrospotů. Další vyzývá diváka, ať se obrátí k Twistu, vyvolá Twista nebo odloží svou platbu ve jménu Twista. Na nejnovějším televizním spotu muž, který podle zadavatele není Ježíšem Kristem, ale „svatým mužem“, jichž po světě běhá hodně, levituje a zmatenému muži, ponořenému do poštovních poukázek, říká: „Na složenky je Twisto boží!“ cituje server z reklam.

Společnost Twisto, která nabízí odložené platby v e-shopech, na své reklamě nevidí nic špatného a hodlá se bránit. Původní plán rozšíření spotů i na televizi Prima však přehodnotila. Reklama se dál šířit nebude. Společnost si přesto myslí, že na její reklamě není nic špatného. Divák údajně jasně rozezná, že Twisto není Kristus, že jde jen o nadsázku.

„Zákaz reklamy je pro nás značnou komplikací a máme z toho pocit, že jsme se objevili v nové éře cenzury. Nevěřil bych, že se v zemi, kde je 80 procent ateistů a platí svoboda slova, může něco takového stát,“ uvedl Lukáš Janoušek, šéf marketingu Twista.

Společnost spustila kampaň také na sociálních sítích. Chce prý Radě pro rozhlasové a televizní vysílání ukázat, že zakázat reklamu nebylo správné.   

Není bez zajímavosti, že církve mezi stěžovateli nejsou.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Němcová si přečetla Seznam a vyděsila se: Už je tu Sputnik! Kriticky vážná situace! Ale je to trochu jinak...

16:41 Němcová si přečetla Seznam a vyděsila se: Už je tu Sputnik! Kriticky vážná situace! Ale je to trochu jinak...

Ruská vakcína Sputnik V je podle informací některých českých médií v České republice, kam se dostala…