Radši nechám vládnout lidi z telefonního seznamu než ty nejchytřejší akademiky, pravil kdysi slavný komentátor. Teď uštědřil brutální úder Hillary Clintonové

20.01.2016 9:20

Americký fejetonista Charles Krauthammer patří k veteránům konzervativního politického komentariátu. Držitel Pulitzerovy ceny, kterého v roce 2006 vyhlásili „nejvlivnějším komentátorem posledních dvaceti let“ například proslul výrokem, že bude raději žít pod vládou osob náhodně vybraných z telefonního seznamu než pod vládou akademiků z nejprestižnější univerzity, nebo odporem proti teorii globálního oteplování. Nyní se velmi ostře pustil do prezidentské favoritky městských liberálů Hillary Clintonové. Její chování prý ohrožuje národní bezpečnost více než kterýkoliv z doposud známých případů.

Radši nechám vládnout lidi z telefonního seznamu než ty nejchytřejší akademiky, pravil kdysi slavný komentátor. Teď uštědřil brutální úder Hillary Clintonové
Foto: timesunion.com
Popisek: Bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clinton

Clintonové podobně jako našemu premiérovi Sobotkovi unikly na internet některé e-maily z její pošty. Jenže zatímco u nás bylo vrcholem uniklých informací zjištění, že Sobotka touží potěšit v Berlíně kancléřku Merkelovou, v případě Clintonové se jedná o únik zásadních bezpečnostních informací. Podle Krauthammera je její chování „horší než to, co spáchal Snowden“. Od nejslavnějšího amerického whisterblowera totiž nikdy neunikly informace v režimu SAP, což značí nejpřísnější utajení.

Objevily se dokonce spekulace, že některé z informací uniklých od Clintonové by mohly mít na svědomí smrt některých lidí. „Musíte si uvědomit, že neexistuje nic tajnějšího než informace v režimu SAP. Podle některých lidí, se kterými jsem mluvil, je to skutečně horší než to, co spáchal Snowden – ten totiž k takto tajným informacím nikdy neměl přístup,“ vysvětloval komentátorský veterán ve svém televizním vystoupení.

Podle něj v důsledku úniků od bývalé ministryně zahraničí mohou být zmařeny dlouhodobě připravované operace. Připomíná, že bývalý ředitel CIA a jeden z nejuznávanějších amerických vojenských velitelů poslední doby David Petraeus byl shledán vinným a musel ostoupit jen proto, že informace tohoto typu sdílel.

„Teď je to v rukou FBI, ale je těžké si představit, že by ministerstvo spravedlnosti tyto skutečnosti ignorovalo,“ uzavřel Krauthammer.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berndu Posseltovi za zásluhy o stát... Okamura četl návrhy na vyznamenání a nevěřil

22:28 Berndu Posseltovi za zásluhy o stát... Okamura četl návrhy na vyznamenání a nevěřil

Poslanecká sněmovna nominovala na udělení vyznamenání Za zásluhy ke sblížení Čechů a sudetských Němc…