Rakouský exprezident: EU má problémy, ale není k ní alternativa

10. 10. 2017 21:27

Evropská unie se sice potýká s problémy a je třeba pracovat na jejich řešení, k její existenci jako takové ale není alternativa. Na mezinárodní konferenci Forum 2000 to dnes řekl bývalý rakouský prezident Heinz Fischer. Podotkl také, že s ohledem na turbulence ve světě v Rakousku roste podpora členství v EU.

Rakouský exprezident: EU má problémy, ale není k ní alternativa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Rakouský exprezident řekl, že EU se potýká s řadou problémů. Nacionalismus, který se v jednotlivých zemích liší a někde má pravicové a jinde levicové zabarvení, podle něj nabývá na síle. Není také jasné, jakým směrem se bude Unie ubírat. Dříve představené scénáře předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera nedávají podle Fischera jednoznačný obrázek o budoucnosti.

„Máme hodně práce s věcmi, na jejichž zlepšení musíme pracovat. Jsem ale proti všem skupinám, které předstírají, že existuje něco lepšího než evropská integrace,“ řekl. Model evropské solidarity a spolupráce se podle něj osvědčil a je úspěšný. Devětasedmdesátiletý Fischer zdůraznil, že jako dítě druhé světové války to dokáže dobře posoudit.

Bývalý rakouský prezident také cítí, že v jeho zemi roste podpora evropského směřování. Podle něj k tomu přispěla i zvýšená nejistota, kterou vyvolalo loňské zvolení Donalda Trumpa prezidentem Spojených států a loňské rozhodnutí Britů odejít z EU. „Lidé mají pocit, že je třeba držet se v nejisté době pohromadě,“ řekl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…