Rakušan: Neodejdu. Nevidím k tomu důvod

20.09.2022 11:27 | Zprávy
autor: mp

Chtějí mě dostat z politiky. Ale já neodejdu. Tato slova běžně pronáší Andrej Babiš (ANO) a to nejen v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo, kvůli které teď stojí před soudem. Ale tentokrát je pronesl předseda hnutí STAN Vít Rakušan. A vysvětlil proč neodejde.

Rakušan: Neodejdu. Nevidím k tomu důvod
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Rakušan

Už když se řešila kauza kolem Petra Mlejnka, který nakonec oznámil, že v čele civilní rozvědky - Úřadu pro zahraniční styky a informace - končí, ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) začal dávat najevo, že je kvůli Mlejnkovi pod palbou, neboť si některé kruhy přejí, aby zmizel z politiky. Ale on opakovaně zdůraznil, že jim tu radost neudělá a nezmizí.

Tlak na odchod STAN a Rakušana vyvíjí podle ministra vnitra hnutí ANO, které mělo z Rakušanova pohledu Česko dlouho „v drápech“.

„Ten tlak na STAN, ta urputná pozornost a snaha najít cokoliv nového, nejlépe každý den. To není jenom uraženost ješity, který dostal pár knokautů v televizních debatách. To je součást války o charakter téhle země. Být skutečně na západě, nebát se pomáhat třeba Ukrajině, nebát se Putina označit za válečného zločince, neuvažovat na rozdíl od vždy připraveného čísla dvě Havlíčka o tom, že by nám soudruzi z východu stavěli jadernou elektrárnu. Tihle hoši chtějí svůj byznys, prachy, vliv a pocit moci. Čím absolutnější, tím lepší. Kamarád Vladimir je velký vzor,“ napsal Rakušan už v srpnu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…