Rakušan: Vláda měla už v květnu plány, jak druhou vlnu zvládnout, bude se hledat viník, který nás do krize dostal

19.10.2020 20:32 | Zprávy
autor: nab

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Vít Rakušan byl hostem v pořadu Interview na ČT24, prozradil, že opozice nyní od vlády očekává, že představí kritéria pro další rozhodování. „Po skončení krize se pak bude hledat viník, který nás do ní dostal,“ zdůraznil s tím, že kabinet měl plán pro zvládnutí druhé vlny už v květnu.

Rakušan: Vláda měla už v květnu plány, jak druhou vlnu zvládnout, bude se hledat viník, který nás do krize dostal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda STAN Vít Rakušan

„Budeme chtít zítra od vlády slyšet prediktivní modely, k jakým číslům se vztahují jaká řešení,“ uvedl Rakušan s tím, že chtějí znát postup vlády, až křivka klesne a na řadu přijde rozvolňování opatření.

Vadí mu, že plán pro zvládnutí druhé vlny pandemie měla vláda k dispozici již na konci května. „Když jsme se v červnu ptali premiéra, zda má vláda nějaký plán, tak o tomto materiálu vůbec nehovořil. Spíše se podrážděně ptal, jaký plán si představujeme,“ pokračoval předseda hnutí STAN.

Na mysli měl model, se kterým přišel v březnu za ministrem vnitra Janem Hamáčkem a premiérem Andrejem Babišem bývalý ředitel České pojišťovny Pavel Řehák a na základě kterého začal jednat. „Pan Řehák se ukázal jako výborný krizový manažer,“ poznamenal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

13:51 Omluvou Nohavicovi za vypnutí hymny průšvih ČT nekončí

V sobotu měli Ostravané možnost slyšet Jaromíra Nohavicu zazpívat českou hymnu na mistrovství světa …