Rakušan chce porazit Babiše. Ještě se rozhodne, jestli s ODS, nebo s Piráty

10.07.2020 8:29

Předseda STAN Vít Rakušan v rozhovoru pro Aktuálně.cz, prozradil, jak to vidí s předvolebními koalicemi pro parlamentní volby v roce 2021. Rovnou vyloučil například variantu – dvoukoalice STAN a TOP 09.  „Spojením s TOP 09 Babiše neporazíme,“ je přesvědčen Rakušan, který naději vidí například ve spolupráci s Piráty či s ODS.

Rakušan chce porazit Babiše. Ještě se rozhodne, jestli s ODS, nebo s Piráty
Foto: archiv VR
Popisek: Starosta Kolína Mgr.Vít Rakušan (Změna pro Kolín)
reklama

„Cíl je jednoznačný a nijak se jím netajíme: porazit firmu v čele státu, hnutí ANO,“ řekl  Rakušan k ambicím svého hnutí pro příští parlamentní volby.

Potvrdil slova předsedy Pirátů Ivana Bartoše, že by se mohl zrodit tandem Pirátů a STAN. „Je to jedna z reálně zvažovaných možností. Známe slabiny partnerů a oni znají slabiny naše. Zkrátka my chceme něco reálně vyjednat, ne dělat mediální vlny jako některé jiné strany,“ uvedl předseda Starostů a nezávislých.

„Piráti už sami řekli, že v podstatě jediným pro ně zvažovaným partnerem je STAN. O spojení s někým třetím by v tomto půdorysu nemělo smysl uvažovat,“ vyloučil, že by se přidal k případné koalici STAN s Piráty ještě někdo třetí.

Další ze zvažovaných variant je prý koalice STAN a ODS: „A pokud je zvažovaná, je i možná. Názory členů a příznivců teď sbíráme,“ přiblížil Rakušan s tím, že zatím není možné říct, jestli jsou v jednání dál s ODS či s Piráty.

Co se týká koalice s TOP 09, se kterou hnutí STAN v minulosti do sněmovny kandidovalo společně, ta by neměla podle Rakušana smysl. „Situace se značně proměnila. Spojení STAN a TOP 09 Babiše neporazí, buďme realisty,“ dodal Rakušan. Může se prý stát i to, že STAN půjde do voleb zcela samostatně. „Nebojíme se toho. Ale znovu: Prioritou je silné uskupení se silným výsledkem ve volbách,“ zopakoval závěrem.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

19:35 Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

Zakladatel Twitteru Jack Dorsey se, po zablokování účtu amerického prezidenta Donalda Trumpa s více …