Rakušan nad videem školáků: Plivnutí do tváře celé civilizaci

08.06.2023 20:31 | Ze sítí

Na českém internetu se objevilo video, v němž dívce z 2. třídy ZŠ plivne do tváře spolužák „za to, že je z Ukrajiny“. „Je to plivnutí do tváře celé naší civilizaci,“ zastává se malé Ukrajinky ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Podle vyjádření bývalého ukrajinského velvyslance v Česku Jevhena Perebyjnise video ukazuje, že „ukrajinofobie v ČR dlouhodobě existuje“.

Rakušan nad videem školáků: Plivnutí do tváře celé civilizaci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Vít Rakušan

Ve videu se české děti, ve věku 7–8 let, ptají své ukrajinské spolužačky, odkud je, jestli z Ruska. „Ne, Ukrajinsko,“ odpovídá dívka.

Její spolužáci pak směrem k dívce pro její původ říkají: „Ukrajina je kurva. Ukrajina je blbá,“ reagují chlapci v jejím věku. „Rusko je lepší. Rusko je silnější,“ dodávají další děti.

Dívka na to po chvíli mlčení následně opáčí, že „Rusko je hovno“. Za to pak okamžitě schytává plivnutí přímo do tváře. „Já jsem jí flusnul do ksichtu,“ posmívá se pak její spolužák. Dívka si bez reakce utírá svůj obličej.

Incident se měl stát během školního výletu žáků základní školy v Opočně na Rychnovsku. Ředitelka školy Eva Alexanderová řekla, že šlo o žáky druhé třídy. „Problém budeme řešit i s jejich rodiči. S takovýmto chováním rozhodně nesouhlasíme,“ uvedla pro TN.cz s tím, že to byla ojedinělá situace.

Ukrajinské dívky se na twitteru zastal ministr vnitra Vít Rakušan, jemuž se nelíbí, že děti mohou vidět podobné chování u některých dospělých.

Také bývalého ukrajinského velvyslance v ČR Jevhena Perebyjnise video pohoršilo. „Ano, jsou to děti, ale co říkají, to slyší od dospělých. Je zřejmé, že ? přes veškerou podporu Ukrajině, ukrajinofobie v ČR dlouhodobě existuje. A mělo by se s tím něco dělat,“ vyjádřil se Perebyjnis ve svém tweetu.

Za takové chování české děti pokáral ministr školství Mikuláš Bek.

Později Bek doplnil:

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kostlivec Vondry? „Úplatky v Promopro. Věděl o nich. Možná si sám odnesl igelitku.“ Zasvěcený promluvil

22:35 Kostlivec Vondry? „Úplatky v Promopro. Věděl o nich. Možná si sám odnesl igelitku.“ Zasvěcený promluvil

Česká vláda, jedna z nejmilitantnějších vlád na světě, vsadila vše na strašení válkou, a vychází jí …