Rána letí na Hniličku. Znáte ho. Hokejista? Trochu. Sprosté slovo

28.01.2021 7:30

Poslanecký mandát už Milan Hnilička, účastník teplického mejdanu, složil. Ale má přestat šéfovat Národní sportovní agentuře? Názory mezi hokejisty se různí. Jiří Hrdina tvrdí, že určitě, a to, že Hnilička nevyvodil odpovědnost, ho zklamalo. "V době, kdy tu lidi padají na hubu, krachují podniky, restaurace a hotely, tak oni si tam udělají mejdan, jako kdyby se nic nedělo," posteskl si. Dominik Hašek by byl shovívavější, ale Hnilička by podle něj měl zaplatit alespoň 500 000 korun. A ozval se i "hokejista" Jiří Mádl. Ten tvrdí, že odchod po tomto přešlapu měl být automatický. "V tomhle jsme pořád východ," tvrdí.

Rána letí na Hniličku. Znáte ho. Hokejista? Trochu. Sprosté slovo
Foto: Repro ČT
Popisek: Jiří Mádl jako hokejista v komedii Správnej dres

Asi největší ostudu si kvůli teplickému mejdanu zažil bývalý hokejový brankář Milan Hnilička, kterého aféra stála poslanecký mandát. Jeho kolegové poslanci na něm nenechali nit suchou. Ovšem co bývalí kolegové sportovci? Tam je situace různá.

Anketa

Dostane se Robert Šlachta se svým hnutím Přísaha do Poslanecké sněmovny?

69%
31%
hlasovalo: 18446 lidí

Za Hniličku se postavil například Jaromír Jágr, Barbora Špotáková a Radek Štěpánek, členové poradní Národní rady pro sport. Ti říkají, že jde bezesporu o pochybení, ale Hnilička má podle nich setrvat ve funkci šéfa Národní sportovní agentury.

Opačný názor má bývalý hokejista Jiří Hrdina. Toho mrzí, že Hnilička neumí přijmout odpovědnost. "Má složit nejen poslanecký mandát, ale i odstoupit z čela Národní sportovní agentury. Vůbec nechápu, že to ještě neudělal. Vždyť i tahle funkce je placená z peněz daňových poplatníků. Byl to neodpustitelný přešlap. V době, kdy tu lidi padají na hubu, krachují podniky, restaurace a hotely, tak oni si tam udělají mejdan, jako kdyby se nic nedělo," řekl Hrdina serveru Sport.cz a kroutil hlavou nad tím, že si vysoce postavení funkcionáři nedali pozor i po odstrašujícím příkladu Faltýnka a Prymuly.

Odmítl, že by Hniličkova rezignace ohrozila chod NSA a pustil se i do těch, kdo se ho zastali. "Jsou tam osobní vazby, které všechny tyhle lidi spojují. Kdo si přečte seznam podepsaných lidí pod prohlášením, tak snad ví, že všichni tihle lidi dělali PR akce pro hnutí ANO," řekl a dodal, že ho zklamalo, že se dotyční staví za Hniličku, protože jeho čin je dle Hrdiny neomluvitelný. Vhodných kandidátů na jeho post je prý víc než dost, např. prezident lyžařského svazu Lukáš Heřmanský.

Kromě Hrdiny kritizoval Hniličku také bývalý hokejový brankář Dominik Hašek, kterému Hnilička v Naganu dělal náhradníka. "Od Milana to je fatální pochybení a hrubá chyba. především v téhle době, kdy víme, co všichni prožíváme a kdy, jak se říká, mnozí lidé padají na hubu. A jsou tvrdě postiženi ať už zdravotně nebo finančně. Nemám pro to slov," hodnotil Hniličkovu návštěvu v hotelu Prince de Ligne ve vysílání CNN Prima News.

Ale byl shovívavější, co se týče odstoupení z čela Národní sportovní agentury. "S Milanem se známe už dlouhou dobu, spoustu jsme toho prožili, já jsem rád, že složil ten mandát," řekl Hašek, ale podotkl, že šéfování Národní sportovní agentuře je Hniličkova vysněná práce. "Když si napaří pořádnou pokutu, ne padesátitisícovou, ale aspoň půl milionu a složil ten mandát, tak bych mu dal ještě šanci," vyjádřil se bývalý hokejový brankář a dodal, že záleží, jestli Hnilička bude mít důvěru sportovních svazů. "Pokud ne, tak musí od válu," řekl.

Kdo naopak s Hrdinovým pohledem souhlasí, a to na 100 %, je herec Jiří Mádl. Toho s hokejem pojí role hokejové hvězdy z NHL, kterou ztvárnil v romantické komedii Správnej dres režiséra Stanislava Sládečka. "Sice chápu, když se některýmu z jeho kolegů/spoluhráčů nechce Hniličku kritizovat, ale proč se za něj chtěj postavit, to nevim. Proč? Na základě čeho? Že je to fajn kluk? A proč se prostě nikomu nechce odejít po průserech z veřejnýho života? To má bejt u politiků přece automatický a okamžitý. Prostě to nechápu. V tomhle jsme pořád východ," reagoval na podporu, kterou Hnilička dostal od Špotákové, Jágra, Štěpánka a dalších.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Starosta, který poznal Piráty: Říkal jsem si, že mi to není příjemné. A to nejsem žádná konzerva

16:38 Starosta, který poznal Piráty: Říkal jsem si, že mi to není příjemné. A to nejsem žádná konzerva

„Piráti jsou zástupci městských liberálů a jsou trochu víc doleva, ale ne tolik, kolik se o nich řík…