Ransdorf zemřel sám od sebe, zjistily orgány

30.08.2017 8:21

Bývalý europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM) nezemřel ničím přičiněním. Takový je závěr klíčového znaleckého posudku, který si nechala zpracovat policie při vyšetřování Ransdorfovy smrti. Píše to server Seznam Zprávy.

Ransdorf zemřel sám od sebe, zjistily orgány
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf

Policie se Ransdorfovou smrtí zabývala na základě podnětu politikových nejbližších pozůstalých – manželky a dcery. Těm přišly okolnosti úmrtí podezřelé, i když oficiální stanovená příčina smrti byla stanovena na důsledky náhlé mozkové příhody. 

Ani nyní se rodina se závěry znalce nechce spokojit. „Ústav soudního lékařství došel k závěru, že manželova smrt nesouvisí s jeho léčbou při pobytu v cele předběžného zadržení ve Švýcarsku,“ sdělila Seznamu vdova Vlasta Ransdorfová. Rodina se totiž domnívá, že tři dny ve švýcarské vazbě se na Ransdorfovi podepsaly. 

Původní text ZDE

Ransdorf byl ve Švýcarsku zadržen poté, co se v jedné z místních bank pokusil s dalšími muži vyzvednout větší objem peněz. Byl přitom zadržen a následně strávil tři dny ve vazbě. A podle manželky a dcery právě zde neměl k dispozici všechny své léky, nedostal třeba inzulin.

Podle Ransdorfové pak manželovi bylo zle i kvůli enormnímu zvýšení krevnímu tlaku. Přestože třikrát zvonil, nikdo nepřišel. „Ani vazební stráž, ani lékař,“ uvádí Ransdorfová.

A nadále tak trvá na tom, že likvidace jejího manžela jako nepohodlného politika byla žádoucí. „Někdo k tomu využil švýcarskou kauzu a mnohým přišla manželova smrt vhod,“ uvedla pro Seznam Zprávy vdova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel utopený ve splašcích? Michael Žantovský ohromil: Příměr o exprezidentovi. A o čem snil v dětství

20:13 Havel utopený ve splašcích? Michael Žantovský ohromil: Příměr o exprezidentovi. A o čem snil v dětství

Před třiceti lety se v těchto místech scházeli poslanci, kteří dávali právní rámec sametové revoluci…