Rathovy fotky z vazby mají dohru: Vězeňská služba propouští

06.06.2012 13:45

Vězeňské fotografie poslance Davida Ratha a dalších obviněných v jeho kauze, které se objevily na stránkách bulváru, budou mít vážnou dohru. Vězeňská služba v souvislosti s případem podala trestní oznámení na neznámého pachatele a podle serveru Týden.cz už se také propouští.

Rathovy fotky z vazby mají dohru: Vězeňská služba propouští
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

"Považuji to za mimořádně závažnou záležitost. Proto také podáváme trestní oznámení," řekl serveru Týden.cz ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS). Celou věc podle něj šetří Generální inspekce bezpečnostních sborů. Zpátky z dovolené také ministr povolal generálního ředitele vězeňské služby Jiřího Treglera, který obratem odvolal ředitelku odboru informatiky vězeňské služby Lenku Stupkovou.

Podobná věc se nesmí opakovat

"Vězeňská služba nevylučuje, že ve věci vyvodí ještě další personální důsledky. Paní Stupková však měla obecnou odpovědnost," vysvětlila mluvčí ministerstva spravedlnosti Petra Hrubá.

Fotografie vazebně stíhaného Ratha z věznice v Litoměřicích v sobotu zveřejnil deník Blesk. V úterý přidal i snímky dalších sedmi lidí, kteří jsou obviněni v jeho kauze. "V žádném případě to nechceme zlehčovat a nechávat být. Věc bude vyšetřena a bude zjednána náprava. A už je jedno, že se jedná o snímky politika nebo by šlo o 'normálního občana', jehož snímky by unikly podobným způsobem," slíbil Pospíšil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

K prezidentské volbě

Nejste jejím zastáncem a vadí vám, že jeden senátor nebo poslanec může podpořit více kandidátů. A co to, že jejich podpis má několikanásobně větší váhu než hlas lidí? Když už přímá volba, neměli by všichni sbírat podpisy stejně tedy od lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Komu slouží Nerudová? Těžké váhy tahají zlou věc

8:07 Komu slouží Nerudová? Těžké váhy tahají zlou věc

Danuše Nerudová, i když si to ve své politické prostotě možná ani sama neuvědomuje, slouží Andreji B…