Rathův soud pokračuje. Soudce měřil i tloušťku obálky s úplatky

09.08.2013 12:10 | Zprávy
autor: adr

Už třetím dnem v pátek pokračuje proces s obviněným exhejtmanem a poslancem Davidem Rathem. Dnes líčení pokračovalo výslechem spolupracující obviněné - podnikatelky Ivany Salačové. Ta se jako jediná z aktérů kauzy ke korupci přiznala.

Rathův soud pokračuje. Soudce měřil i tloušťku obálky s úplatky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Obžalovaný David Rath

Výslech Salačové začal už ve čtvrtek odpoledne. Do té doby vypovídal poslanec David Rath a původně se očekávalo, že se jeho řeč protáhne až do pátku. Exhejtman nakonec z důvodu únavy soud požádal o odklad, píše server Novinky.cz.

Žalobce Petr Jirát je prý s podnikatelčinou výpovědí spokojený. Salačová podle něj některé z obžalovaných usvědčuje. Obhájce obžalovaného zástupce společnosti Konstruktiva Branko Pavla Drážďanského Filip Svoboda probíral s podnikatelkou jednotlivé faktury pro její firmu FISA. Salačová u jedné přiznala, že byla pouze fiktivní. Její firma práce neodvedla, jen vyinkasovala peníze.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Húú, húú, nedáváš pozor.“ Kvůli EU vás bude auto povinně sledovat

10:15 „Húú, húú, nedáváš pozor.“ Kvůli EU vás bude auto povinně sledovat

Evropská komise připravila nařízení o tom, co mají dělat auta, v platnost vstoupí už v červnu 2026. …