Reakce na Notre-Dame: Běloši, vaše hnusná stavba. Nezajímá! šokují. A víte, co se dělo v roce 2016?

16.04.2019 9:05

Požár v pařížské katedrále Notre-Dame vzbuzuje celou řadu emocí. Bylo by však chybou domnívat se, že jsou to pouze emoce negativní, mezi některými skupinami lidí je neštěstí vnímáno spíše jako důvod k radosti, čehož si všímá například americký konzervativní server Breitbart. Jen čas ukáže, zda budou i radostné reakce vyhodnoceny jako závadné a zda jejich autoři budou čelit vyšetřování.

Reakce na Notre-Dame: Běloši, vaše hnusná stavba. Nezajímá! šokují. A víte, co se dělo v roce 2016?
Foto: Repro Facebook
Popisek: Požár francouzské katedrály Nortre Dame
reklama

Dopady pondělní francouzské tragédie jsou sledovány po celém světě, a zatímco západní svět truchlí, někteří lidé, zdá se, mají z požáru spíše radost. V době sociálních sítí je velice jednoduché sledovat tzv. „přes půl světa“ prakticky cokoliv, stejně tak je možné se k tomu vyjádřit, například pomocí emotikonů. Uživatel Twitteru Damien Rieu si všiml záplavy smějících se emotikonů od uživatelů Facebooku, kteří sledovali živý přenos požáru Notre-Dame. „Hádejte, kdo má z toho ohně radost,“ poznamenává naštvaně Rieu k záznamu, který uveřejnil na svém twitteru. Je z něj patrné, že jde převážně o muže s arabsky znějícími jmény.

 

Následující video na serveru YouTube dokládá pobavené reakce více než tisícovky uživatelů Facebooku. „To je jejich pravá tvář,“ poznamenává uživatel Tokugawa.

Uživatelka Usha Brown nemá pro Francouze příliš pochopení: „Nikoho vaše hnusná stavba nezajímá. Zkuste si žít po celé roky jako cíl rasistických útoků a pak dejte vědět, jaké to je. Vy běloši jste přecitlivělí.“

Anketa

Prospívá Vratislav Mynář prezidentu Zemanovi?

20%
80%
hlasovalo: 2236 lidí

Samotná katedrála Notre-Dame byla v nedávné minulosti terčem několika pokusů o útok. V září 2016 před ní bylo objeveno auto se sedmi kanystry benzinu a s texty v arabštině. Policie v souvislostí s tím zadržela tři ženy, přičemž jedna z nich byla zasnoubená s Adelem Kermichem, jedním z útočníků, kteří v roce 2016 v kostele v Normandii zavraždili 85letého kněze Jacquese Hamela podříznutím hrdla a vážně zranili dalšího muže ve věku 86 let.

O rok později došlo před katedrálou k napadení policisty kladivem, policisté útočníka posléze postřelili. Jednalo se o novináře Farida Ikkena, vyšetřovatelé později v jeho bytě měli nalézt nahrávku, na které Ikken slibuje věrnost ISIS.

Breitbart informoval ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Marek Korejs
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Magda Vášáryová bije na poplach. Se Slovenskem to je prý zlé, sektáři ve vládě. Hrozba papežovi, útlak žen

17:30 Magda Vášáryová bije na poplach. Se Slovenskem to je prý zlé, sektáři ve vládě. Hrozba papežovi, útlak žen

Slovenský parlament nepřijal historicky poprvé zprávu o dodržování lidských práv od ombudsmanky Mari…