Řecký premiér kritizuje Klause. Prý uráží Řeky tím, že pijí ouzo

01.09.2011 16:31

V nedávném rozhovoru prezident Václav Klaus nepřímo označil Řeky jako líné pijáky ouza. Proti tomu se nyní ohradil řecký premiér, podle něhož je toto jen další z Klausových projevů antievropanství.

Řecký premiér kritizuje Klause. Prý uráží Řeky tím, že pijí ouzo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus
reklama
"S velkým smutkem jsem si poslechl českého prezidenta Václava Klause, který je samozřejmě dobře známým Antievropanem, ale který nyní chce vyjadřovat svoje populistické antievropanství tím, že uráží Řeky tvrzením, že - my tady pijeme svoje ouzo a užíváme si a oni jsou ti, kteří tvrdě pracují - a tak dále," řekl řecký premiér Jorgos Papandreu.

Prezident Klaus Řeky v rozhovoru pro deník Právo nepřímo označil za pijany ouza. "Neviním Řeky. Každá země by mohla sama volit, zda bude žít na půl plynu, čtvrt plynu, nebo na plný plyn svých možností. Sama by mohla říct: my budeme víc hodin sedět ve stínu pod cypřiši a popíjet si ouzo, anebo víc pracovat. Jestliže se Řecko rozhodne, že bude více hodin věnovat ouzu nebo cypřišům, tak je to naprosto v pořádku. Nicméně nemůže vstoupit do měnové unie s Německem," kritizoval Klaus dluhovou krizi Řecka.

Související: Podle Klause může za řeckou krizi euro

Nyní se řecký premiér ohrazuje i proti Klausovu celkovému euroskepticismu. "Pokud Evropa nepřekoná toto vnímání a uzavře se v něm, pak směřujeme k roztříštěné Evropě. Přijdeme tak o výdobytky ne posledního desetiletí, ale posledních 50, 60 let po druhé světové válce," kritizoval Papandreu na schůzi špiček vládní strany

Navíc podle serveru megatv.com byl Papandreu Klausovým "divokým útokem očividně rozzlobený a použil ostrý tón, který u něho není obvyklý".

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odstřelil Prymulu sám Babiš? Pochybnosti okolo fotografií

21:18 Odstřelil Prymulu sám Babiš? Pochybnosti okolo fotografií

Komentátor Václav Dolejší přišel s teorií, podle které ministra zdravotnictví Romana Prymulu odstřel…