Redaktor ČT Řezníček: Velký konflikt nikdo nechce. Pentagon je z Trumpova siláckého tweetování zděšen

11.04.2018 20:47 | Zprávy
autor: nab

Washington připravuje odvetu za údajný chemický útok na syrské město Dúma. Americký prezident Donald Trump na Twitteru vyzval Rusko, aby se na americké rakety připravilo. Ještě předtím označil americko-ruské vztahy za vůbec nejhorší i ve srovnání se studenou válkou. Bývalý zpravodaj České televize ve Spojených státech Martin Řezníček proto v Interview na ČT24 promluvil o tom, jak vážně je podle něj nutné brát varování amerického prezidenta.

Redaktor ČT Řezníček: Velký konflikt nikdo nechce. Pentagon je z Trumpova siláckého tweetování zděšen
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Projev Donalda Trumpa na půdě OSN

Jestli je americký útok v Sýrii otázkou pouhých hodin, je podle Martina Řezníčka těžko odhadnutelné. Poté, co prý Trump ve svém tweetu napsal, že vyzývá Rusko, aby se připravilo na rakety, začala Amerika hned diskutovat o tom, co to vlastně znamená. „On totiž americký prezident během volební kampaně, během období těsně, než byl zvolen, a také po zvolení několikrát kritizoval Baracka Obamu za to, že příliš často mluvil o tom, co hodlá vojensky podniknout, ale Trump říká, že takový nebude a nebude předem říkat, co bude vojensky činit,“ uvedl Řezníček s tím, že když teď hovoří o vypuštění raket, velmi si protiřečí.

Kvůli Trumpovým posledním tweetům vztahujícím se k Sýrii podle Řezníčka zavládlo zděšení v Pentagonu, kde se tradičně připravuje řešení podobných situací. „Pentagon se dnes nechal slyšet, že řešení také už pro Trumpa má a na něm je, aby nějaké pak vybral. Pentagon se musel zhrozit, že se tohle řeší přes Twitter. Tyto věci se nechávaly vždy pod pokličkou a komentovaly se, až když proběhly,“ řekl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…