Redaktor ČT mystifikuje: Joch chce kvůli gayům bombardovat Vídeň

19.8.2010 9:28 dop.

Analytik České televize Jindřich Šídlo se rád pouští do mystifikací. Tentokrát zacílil na poradce premiéra pro lidská práva Romana Jocha.

Redaktor ČT mystifikuje: Joch chce kvůli gayům bombardovat Vídeň

Novinář Jindřich Šídlo, který nyní vede domácí redakci zpravodajství na České televizi, na blogu na ČT24 si dělá legraci z Romana Jocha. Ten radí premiérovi Petru Nečasovi v oblasti lidských práv. Je kritizován například kvůli tomu, že prosazuje, aby byly ve výjimečných případech použity gumové střely proti demonstrantům.

"Dlažební kostky proti hlavám nevinných občanů," poukazoval Joch v středečním Radiožurnálu na útok demonstrantů v roce 1998 proti výlohám McDonald´s a KFC. Událost srovnal se žhářským útokem na romskou rodinu ve Vítkově.

Šídlo cituje z údajné interní zprávy Jocha pro Nečase: "S politováním konstatuji, že vláda odmítla můj návrh na preventivní bombardování a následné bleskové obsazení zemí, v nichž vládne polpotovský levicový režim pošlapávající svobodu a tolerující registrované partnerství (např. Vídeň)."

Heterosexuální důstojníci na Úřadu vlády

Politický analytik ČT karikuje Jocha, který šéfuje Občanskému institutu, těmito slovy: "Pro příští měsíce proto navrhuji následující postup: vznik skupiny loajálních heterosexuálních důstojníků podřízených přímo Úřadu vlády, vytvoření seznamů nejnebezpečnějších anarchistů, socialistů, ekologistů, liberálů, feministek, humanrightistů a dalších nepřátel civilizace, obsazení televizního vysílače Cukrák a útok na bodák. V takovém boji jsem ochoten nasadit i život nebo o tom napsat článek."

Jocha kritizuje ČSSD, ale také levicoví intelektuálové, kteří se sdružili v organizaci ProAlt. Ta uspořádala před Úřadem vlády demonstraci proti Jochovi. Prohlášení proti Jochově angažmá podepsali i filozofové Václav Bělohradský a Erazim Kohák.

„Je vidět, že tato iniciativa sdružuje členy radikální levice, jako jsou Ondřej Slačálek, Jan Májíček či Jakub Patočka. Krajní levice se domnívá, že je pouze ten její světonázor je správný a alternativní názory k názorům svým prohlašuje za extrémistické. To dokazuje jejich netoleranci," reagoval na kritiku pro redakci Joch.

Související:
Kdo to jde proti antiKocábovi? Také levicoví extremisté
Nečasův poradce: Nejsem fašista a nejsem proti sexu
Šídlo si píchl do Nečasova týmu. Měl by skončit v ČT, volají diváci

Koláž: hns

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: az

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…