Registr přestupků má být už za rok. Za tři přestupky bude hrozit vězení

08.02.2012 0:00 | Zprávy
autor: jhe

Notorickým přestupkářům nastanou zlé časy. Vláda má dnes projednávat analýzu ministerstva spravedlnosti, která řeší zřízení registru přestupků a také trestání těch, kteří se přestupků dopouštějí pravidelně. Ti by mohli nově skončit i ve vězení.

Registr přestupků má být už za rok. Za tři přestupky bude hrozit vězení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

Nový systém nakládání s chronickými porušovateli zákonů by mohl platit už od poloviny příštího roku. Zda se budou trestat všechny přestupky plošně, nebo jen některé vybrané, zatím není jasné. Představa ministerstva spravedlnosti vypadá tak že by se měly trestat jen přestupky proti majetku (např. drobné krádeže v obchodech), proti veřejnému pořádku (rušení nočního klidu) nebo proti občanskému soužití (ublížení na zdraví z nedbalosti).

Záznamy v registru přestupků by měly vydržet až deset let. „S tím souvisí problematika časového období, ve kterém se pachatelův další přestupek bude posuzovat jako trestný čin,“ stojí v analýze ministerstva.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

ČT

Souhlasím, s tím, co si myslíte o dobrovolnosti placení ČT. Jen jak zajistit tu dobrovolnost a možnost volby? Přeci když převedete financování pod rozpočet, opět to pro nás nebude dobrovolné placení a sami si nebudeme moci určit kolik a zda vůbec chceme peníze ČT dávat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Řev ve studiu ČT: Jakl a Kolář v sobě. „My nejsme NATO!“

10:51 Řev ve studiu ČT: Jakl a Kolář v sobě. „My nejsme NATO!“

„Prezident Petr Pavel vykopal válečnou sekeru proti vládě,“ řekl analytik Ladislav Jakl v pořadu Mát…