Rektor Hampl: Než takové školné, tak raději žádné

24.01.2012 19:13 | Zprávy

Reforma vysokých škol budí silné emoce u studentů, rektorů i u ministra školství. Přestože rektoři považují reformu za nutnou, nesouhlasí se současnou podobou. „Než takhle zavádět školné, tak ho raději nebudeme zavádět vůbec. Nesouhlasíme hlavně s materiální pomocí studentů. Současná podoba nepomůže ani školám, ani studentům a stát to přijde draho,“ uvedl rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl.

Rektor Hampl: Než takové školné, tak raději žádné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

Václav Hampl se dnes sešel s ministrem školství Josefem Dobešem, aby prodiskutovali reformu vysokých škol. „Rektoři jasně požadovali, že věcné záměry potřebují ještě čas, aby se dopracovaly. Byly propracovávány zhruba rok a dneska jsme se konečně setkali s ministrem. Domluvili jsme se na tom, že je potřeba o tom ještě hovořit za jeho osobní účasti. Otázkou je, jestli to k něčemu povede,“ uvedl Hampl v Impulsech Václava Moravce.

„Rektoři se v zásadě shodují na tom, že zavedení školného podpoří, pokud to nebude znamenat odliv veřejných prostředků a nevytvoří to filtr pro studenty, kteří mají nadání a nemají prostředky. V současné podobě není ani jedna podmínka schválena,“ upozornil Hampl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor:

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jaké budou další kroky ANO?

Vládu se vám odvolat nepodařilo, ale dost pravděpodobně budete v příští vládě, jak se pak k celé kauze postavíte? Budete ji prošetřovat? Protože ani já pod hlavičkou ODS nevěřím nezávislému prošetření.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svátek české armády. Panoptikum při schvalování od účastníka

4:44 Svátek české armády. Panoptikum při schvalování od účastníka

HISTORIE BEZ HYSTERIE „Během následujících let musela z ústavu odejít více než desítka graduovaných …