Remek se vyjádří k nabídce na velvyslance, až bude oficiální

01.03.2013 12:17

Europoslanec za KSČM Vladimír Remek se vyjádří k nabídce, aby se stal velvyslancem v Moskvě, až poté, co ji obdrží oficiálně od ministerstva zahraničí. Dosud se tak nestalo. Zájmem KSČM je, aby dokončil svou práci v Evropském parlamentu. Novinářům to po pátečním setkání s Remkem řekl předseda strany Vojtěch Filip. Zájem na tom, aby se Remek stal velvyslancem v Moskvě, tento týden vyjádřil budoucí prezident Miloš Zeman. Informuje ČTK.

Remek se vyjádří k nabídce na velvyslance, až bude oficiální
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidaturu Miloše Zemana na prezidenta podpořil i bývalý československý kosmonaut Vladimír Remek
reklama

"Zájem KSČM je na tom, aby dokončil práci v Evropském parlamentu, on ten zájem respektuje a na případnou nabídku, pokud z ministerstva zahraničí přijde, samozřejmě bude oficiálně odpovídat," dodal.

Zeman by chtěl Remka poslat do Ruska

Filip řekl ve středu po jednání s budoucím prezidentem Milošem Zemanem, že jmenování Remka velvyslancem v Rusku je Zemanovým přáním. Zeman jeho slova poté potvrdil.

KSČM by měla po případném Remkově odchodu v Evropském parlamentu stále čtyři mandáty. Remka by na půdě Evropského parlamentu měla případně nahradit bývalá komunistická europoslankyně Věra Flasarová, která je podle výsledků voleb v roce 2009 první náhradnicí KSČM. Volby do Evropského parlamentu budou příští rok. Flasarová, která dříve v Evropském parlamentu působila, je vedoucí oddělení zahraniční politiky komunistické strany.

Remek je prvním a jediným československým kosmonautem. Do vesmíru vzlétl před 35 lety, 2. března 1978. Byl zároveň prvním nesovětským či neamerickým kosmonautem, který vzlétl do kosmu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Vladimír Remek

  • KSČM
  • Od ledna 2014 vykonává funkci velvyslance ČR v Rusku

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Se po*rali, d*menti.“ Kus Prahy zavřen. Piráty a spol. Vyvalily se žluč i informace

7:53 „Se po*rali, d*menti.“ Kus Prahy zavřen. Piráty a spol. Vyvalily se žluč i informace

Doprava na Smetanově nábřeží v Praze je zase o něco „klidnější“ a na místě, kde dříve jezdila auta j…