Reportéři ČT dostali Cenu časopisu Respekt. Za reportáž o ruském vlivu na Hradě

26.10.2018 20:40

Reportéři ČT si odvážejí ocenění z Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. O úspěchu informuje server ČT24.cz.

Reportéři ČT dostali Cenu časopisu Respekt. Za reportáž o ruském vlivu  na Hradě
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČT 24, ilustrační foto

Pořad Reportéři ČT získal ocenění časopisu Respekt za nejlepší televizní video či on-line investigativní reportáž s politickým či společenským tématem. Získala ji reportáž Putinův kůň v Adamově Anety Snopové a Vojtěcha Srnky. 

„Jde o objevnou reportáž, která přináší jedno z prvních konkrétních zjištění o klientelistickém propojení prezidentské funkce s byznysem a ruskými penězi, potažmo o neprůhledném financování Hradu,“ uvedla porota k ocenění. Dodali také to, že autoři se pátrání věnovali profesionálně, kontextově a trpělivě. 

Původní text ZDE

Reportérka Snopová je z ceny potěšena. „Cenu Respektu dostávám opět po pěti letech, kdy jsme na mezinárodním festivalu v Jihlavě s kolegyní Markétou Dobiášovou vyhrály s reportáží o nákupu letounů CASA, a velmi si toho vážím,“ sdělila. Kolega Srnka poděkoval týmu, jenž se na reportáži podílel.

A o čem že reportáž přesně pojednává? O vazbě právníka z nejbližšího okolí ruské hlavy státu Vladimira Putina na sponzory SPO-Zemanovci i Miloše Zemana. Skupina sponzorů je spojená přes strojírenský podnik Adast v Adamově. Kdo je vlastníkem společnosti, známo není. V minulosti však majitele zastupoval švýcarský právník Fabio Delco, jenž má vazby právě na Putina. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…