Resort dopravy možná připadne samotné Peake

22.11.2012 8:42

Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) skončí ve funkci ke třetímu prosinci dílky tomu, že ho politicky popravila vlastní strana v čele s vicepremiérkou Karolínou Peake. A resort možná nakonec povede ona sama. Informuje o tom čtvrteční Právo. Dobeš oficiálně končí kvůli problémům s registrem vozidel.

Resort dopravy možná připadne samotné Peake
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně strany LIDEM Karolina Peake
reklama

„Nemohu to zcela vyloučit, ale nic podobného není ani nabídnuto, ani rozhodnuto předsednictvem strany LIDEM,“ uvedla Peake. Pokud by se taková nabídka objevila, tak by ji Peake zvážila. Jednou z možností také je, že resort povede nestranický odborník. Spekuluje se např. o jméně Petra Moose, děkana Dopravní fakulty ČVUT, který ministra dopravy dělal v úřednické vládě Josefa Tošovského.

ODS čeká. Je připravena ministerstvo obsadit

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg situaci hodnotí toliko slovy, že obsazení vládních postů je především kompetencí premiéra. Ten už jednoho kandidáta LIDEM odmítl. Jde o Roberta Vacka, který byl podle premiéra nepřijatelně propojen s někdejší bezpečnostní agenturou Víta Bárty ABL.

První místopředseda ODS a ministr průmyslu Martin Kuba (ODS) v minulosti vyjádřil přesvědčení, že by resort měla obsadit sama ODS, pokud strana Karolíny Peake nedokáže najít vhodného kandidáta. Ministr argumentuje tím, že se jedná o důležitý resort, který by měla obsadit silná strana.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…