Režisér Hřebejk hrozí poslancům, kteří podpořili Babišovu vládu: Budeme si vás pamatovat. Vláda se opírá o hlupáky a otroky

15.07.2018 13:01

Poté, co se bývalý ministraz hraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) v minulém týdnu snažil na sociální síti vysvětlit své důvody, proč hodlá vyslovit důvěru nové vládě, sklidil za svou obhajobu ostrou kritiku ze strany českého filmového režiséra a zároveň i dlouhodobého Babišova odpůrce Jana Hřebejka. Ten jeho slova bez váhání i s dalšími poslanci přirovnal k postavám ze svého snímku Pupendo z roku 2003. „Zachoval se „komfortně a zbaběle“,“ vyčítá mu režisér.

Režisér Hřebejk hrozí poslancům, kteří podpořili Babišovu vládu: Budeme si vás pamatovat. Vláda se opírá o hlupáky a otroky
Foto: Daniela Černá
Popisek: Lubomír Zaorálek
reklama

Jedním z důvodů, proč se Zaorálek rozhodl hlasovat pro vyslovení důvěry Babišovýmu kabinetu, bylo prý to, aby skončilo období nekontrolovatelného vládnutí kabinetu, napsal server Echo24.cz. „Tento krok bude mít ale smysl pouze tehdy, když dokážeme ve vládě prosazovat sociálně demokratický program. Pokud to nepůjde, nemá smysl v ní déle zůstávat,“ napsal ve svém tweetu ještě ve středu před půlnocí chvíli před hlasováním poslanců.

Původní zdroj ZDE

Jeho důvody si režisér Hřebejk ale vyložil jak prachsprostou zbabělost. „Vy jste ten stejný pan Zaorálek, který se kdysi shodl s Davidem Černým, že film Pupendo lakuje komunismus na růžovo‘? Jenom jsme ukazovali, jak se tu mnozí lidé konformě až zbaběle chovali. Jenomže to byly fiktivní charaktery v komedii, nikoli skuteční poslanci ČSSD model 2018,“ vzkázal mu ve svém twitterovém příspěvku.

Režisér se na sociální sítí ke vznikající vládě vyjadřoval hned v několika příspěvcích. „Důvěra této vlády se naštěstí neopírá o ruské tanky, ale o hlupáky a otroky. A to nemůže vydržet dlouho. Doufejme a pamatujme si je,“ napsal Hřebejk ve středu během hlasování o důvěře v Poslanecké sněmovně. Opíral se také i do prezidenta Miloše Zemana a jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …