Rittig čelí dalšímu obvinění. Radil Nemocnici Na Homolce, ale není jasné, s čím

03.07.2014 14:57

Ivo Rittig je možná namočený v další kauze. Nadační fond proti korupci předal policii smlouvu, podle níž lobbista dostával z veřejných peněz sto padesát tisíc korun měsíčně za rady pro dceřinou firmu Nemocnice Na Homolce Holte. Čeho se rady týkaly, není jasné.

Rittig čelí dalšímu obvinění. Radil Nemocnici Na Homolce, ale není jasné, s čím
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig
reklama

Smlouva na poradenské služby mezi dceřinou společností Nemocnice Na Homolce Holte a Rittigovou firmou Riben (nyní už Rittig & Partners) byla podepsána třicátého září 2008 za bývalého ředitele Vladimíra Dbalého. Kontrakt podle serveru Aktuálně.cz podepsala kromě Ivo Rittiga také jednatelka společnosti Holte Emilie Bialešová.

„Mohlo dojít k porušení zákona o veřejných zakázkách a existuje důvodné podezření na spáchání trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku," zdůvodnil pro Aktuálně.cz podání trestního stíhání ředitel protikorupčního fondu Petr Soukenka. Zároveň tvrdí, že firma Riben obdržela do roku 2009 více než dva miliony korun. „Lze s vysokou pravděpodobností předpokládat, a naše zdroje to potvrzují, že fakturace byla bez odpovídajícího protiplnění," uvedl ředitel protikorupčního fondu.

Současný ředitel Nemocnice Na Homolce Michal Šetlík se od veškerých smluv uzavřených za předchozího vedení nemocnice distancuje. Navíc prý smlouvu mezi firmami Holte a Riben už za svého působení neřešil. „Za mého vedení žádný takový obchodní vztah neexistuje," uvedl Aktuálně.cz Šetlík. S ohledem na probíhající policejní šetření odmítl uvést, kolik peněz nemocnice firmě Riben vyplatila i s čím jí známý lobbista radil.

Lobbista přihrával nemocnici prominentní pacienty

Sám Rittig minulý pátek v pořadu Diskurz TV přiznal, že za veřejné peníze zajišťoval nemocnici pacienty - své vysoce postavené kamarády. „Když má zlomenou nohu nějaký kamarád z tenisu - Boček (exnáměstek ministra Roman Boček) nebo Bendl (exministr zemědělství Petr Bendl), řeknu mu: Na té Homolce jsou výborní, běž se tam ošetřit," popisoval.

Rittig již čelí obvinění za údajné praní špinavých peněz ze zakázky pražského dopravního podniku na dodávku papírových jízdenek a také v údajném úniku utajovaných informací z tajné služby. Všechna obvinění odmítá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…