Rittig si jako právníka najal bývalého vrchního žalobce Rampulu

20.07.2013 8:15

Lobbistu Ivo Rittiga bude zastupovat bývalý pražský vrchní žalobce Vlastimil Rampula, který se nyní živí jako advokát. Píše o tom dnešní Právo, kterému Rampula potvrdil, že byl o zastupování požádán.

Rittig si jako právníka najal bývalého vrchního žalobce Rampulu
Foto: Hans Štembera
Popisek: V dopoledních hodinách proběhl v Praze policejní zásah ve vile Ivo Rittiga

Bývalý pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula je dnes advokátem. A právě on převzal zastoupení lobbisty Ivo Rittiga v kauze bývalé šéfky kabinetu premiéra Jany Nagyové. Právo upozorňuje na to, že jeho náměstkem byl do konce loňského června, kdy Rampula rezignoval, Libor Grygárek.

Ti, kteří sledují kauzu Jany Nagyové, vědí, že Grygárek figuruje v policejních protokolech o domovních prohlídkách z poloviny června jako jeden z podezřelých v rámci skupiny, která měla ovlivňovat veřejné zakázky. Policisté prověřují, zda se Grygárek nemohl podílet na zametání zločinů. Grygárek, který už ze státního zastupitelství také odešel, však doposud nebyl z ničeho obviněn a sám se prý označuje za nevinného.

Rampula neví o souvislosti mezi Rittigem a Grygárkem

„Skutečně mi byla udělena plná moc panem Ivo Rittigem k jeho zastupování, v současné době je to ale pouze plná moc. Zatím jsem v této věci žádné úkony neprováděl,“ potvrdil informace Práva Rampula.

„Vzhledem k tomu, že nevím, jakou souvislost má pan Grygárek s panem Rittigem, nevidím ani důvod, proč bych zastupování osoby, která mě o to požádala, nemohl převzít,“ podotkl prý Rampula.

Právo dále uvádí, že ani Ivo Rittig, označovaný za jednoho z kmotrů, doposud nečelí žádnému obvinění. Jeho právnička Karolína Babáková prý Právu přiznala, že byl v kontaktu s Nagyovou a že s ní jednal i o vnitrostranických problémech ODS v době, kdy se schylovalo k rezignacím rebelujících poslanců Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksy.

Právě Rittigovo sledování odstartovalo rozsáhlou kauzu kolem Nagyové, připomíná Právo. Policie v souvislosti s ním zkoumá například údajně předraženou zakázku na vypracování etického kodexu pro Lesy ČR.

Ivo Rittig chce zpět zabavené věci

Rittig prý od začátku července žádá policii o vydání věcí, které mu byly zabaveny při domovních prohlídkách. Jde o počítače, mobily, tablety a další zabavené věci. Údajně je potřebuje k dalšímu podnikání, navíc za jejich provoz dál platí peníze například formou paušálů mobilním operátorům.

Na závěr Právo dodává informaci, že Rittigovou stížností se zabývá dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Rostislav Bajger.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

21:05 Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ t…