Rittigův advokát se prý zajímal o vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo, tvrdí bývalý důstojník protimafiánského útvaru

22.12.2017 11:11

Ke kauze Čapí hnízdo zazněla ve čtvrtek překvapivě zajímavá novinka. O vyšetřovatele kauzy se podle bývalého důstojníka protimafiánského útvaru Jiřího Komárka zajímal Rittigův advokát, vyplynulo u Okresního soudu Praha-západ v rámci projednávání zcela jiného případu.

Rittigův advokát se prý zajímal o vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo, tvrdí bývalý důstojník protimafiánského útvaru
Foto: David Hora
Popisek: Andrej Babiš
reklama

O Pavla Nevtípila z pražské kriminálky, který vyšetřuje Čapí hnízdo, se prý celkem bez ostychu zajímal advokát David Michal z kanceláře MSB Legal, která je spojovaná právě s lobbistou Ivo Rittigem. Advokát prý zjišťoval, zda neodvedli Nevtípila, když v loňském roce probíhala razie v kauze Beretta včetně zatýkání elitních policistů.

Ve čtvrtek to vypověděl bývalý vysoký důstojník protimafiánského útvaru Jiří Komárek. „Když se Michal dovídá, že pan Nevtípil není mezi zadrženými, tak to do telefonu komentuje slovy: ‚Tak ten Nevťa zadržen nebyl‘,“ řekl soudu Komárek. Podle něj Michal ještě dodal: „To jsem si tedy oddech. Ten byl pro nás klíčový v době, kdy probíhalo Čapí hnízdo,“ dodal Komárek, který prý vychází z prostorových odposlechů, které měly být umístěné v kanceláři MSB Legal.

  • Původní zdroj ZDE

Server Lidovky.cz ověřoval, proč se Michal zajímal o Nevtípila, ten na dotazy ale nereagoval. Právník Michal je s Ivo Rittigem a bývalou ředitelkou kabinetu premiéra Nečase Janou Nagyovou obžalován v kauze vynášení tajných zpráv BIS. Teď se jeho jméno objevilo poprvé v souvislosti s klíčovým detektivem, který má na starosti Čapí hnízdo.

Policista Pavel Nevtípil nechtěl k možnému propojení nic uvést. „Nebudu se bavit,“ řekl Nevtípil v telefonickém hovoru, který předčasně ukončil.

Šéfka pražských vrchních žalobců Lenka Bradáčová, která dozoruje případ Beretta, nechápala, jak může o Michalově konverzaci Komárek něco vědět. „Pan obviněný Komárek obsah odposlechu vámi označené věci nezná a ani jej znát nemůže, neb se s nimi nikdy neseznámil. Kvalitu a motivaci obhajoby obviněných obecně blíže nekomentujeme,“ napsala serveru Lidovky.cz. Rozpor zmíněný Bradáčovou může prý souviset s tím, že si Komárek u soudu popletl kauzy, z nichž odposlechy čerpal.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

22:48 Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

Poslanecká Sněmovna dnes odpoledne projednávala návrh státního rozpočtu se schodkem 320 miliard koru…