Rodina Ivety Bartošové: Pane prezidente Zemane, pomozte nám

16.05.2014 9:11

Miloš Zeman považuje za jeden ze svých politických omylů to, že pomohl Stanislavu Grossovi na politický vrchol. Prý k němu měl otcovský vztah, kvůli němuž mu dokonce svědčil na svatbě. Prezident to prozradil pro deník Blesk. Kromě rozhovoru s hlavou státu bulvární deník píše také o prosbě zoufalé rodiny Ivety Bartošové, která Zemana žádá, aby jim pomohl v boji o urnu s popelem zesnulé zpěvačky.

Rodina Ivety Bartošové: Pane prezidente Zemane, pomozte nám
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Když mi dáte slušnou práci, dohodneme se, vtipkoval prezident

Anketa

Co si myslíte o prezidentu Zemanovi? (Hlasování od 16.5.2014)

hlasovalo: 14905 lidí

Ačkoli býval Stanislav Gross oblíbencem Miloše Zemana, dnes je vše jinak. Prezident ostrými slovy odsoudil i výrok bývalého předsedy ČSSD a vlády o tom, že nyní zpytuje svědomí a obrací se ke Kristu. Zeman v rozhovoru pro Blesk popsal, jak toto tvrzení vnímá.

„Zaprvé jako vrchol pokrytectví, zadruhé, když se pan Gross přihlásil k víře, tak by si měl alespoň přečíst evangelium, kde je napsáno, že Kristus říká mladíkovi: Rozdej svůj majetek chudým. Nu a pan Gross velmi pochybným způsobem zbohatl, takže jestliže se přihlásil Kristu, měl by rovněž rozdat svůj majetek na charitu," uvedl Zeman.

Bakala je druný Kožený. Vysál OKD

Nelichotivě se vyjádřil také o podnikateli Zdeňku Bakalovi, jehož jméno se nyní často skloňuje kvůli problematickému Dolu Paskov nebo bytům OKD. „Já pokládám Zdeňka Bakalu za druhého Viktora Koženého. Domnívám se, že je to člověk, který vysál OKD," uvedl prezident. Souhlasí také s pojmenováním, které Bakalovi dal ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, když podnikatele označil za gaunera.

Hlava státu během rozhovoru také zhodnotila dosavadní politické působení ministra financí Andreje Babiše (ANO) i celé vlády. Za pozitiva považuje to, že se budou lépe valorizovat důchody, než tomu bylo za Nečasovy vlády, a také zavedení porodného i na druhé dítě. Pokud jde o negativa, zmínil Zeman oddalování zákona o prokázání původu příjmů. Zbytečně se podle něj odkládá i zákon o sociálním bydlení.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Prosba zoufalé rodiny Ivety Bartošové

Rodina zpěvačky Ivety Bartošové, která spáchala sebevraždu, upírá k prezidentu Miloši Zemanovi své naděje. Marně totiž bojují o urnu s popelem zemřelé s jejím manželem Josefem Rychtářem, který odmítá, aby Ivetiny ostatky spočinuly v rodinné hrobce.

„S panem Rychtářem se prostě opravdu mluvit nedá. Je nám to moc líto, ale nic s tím nezmůžeme. Jedině pan prezident by mohl pomoci," neztrácí poslední naději bratr zpěvačky Lumír Bartoš.

A Hrad je ochoten se případem zabývat. „Pan prezident se velmi rád s obsahem výzvy seznámí, ale je nutné, aby ji obdržel formou dopisu," řekl Blesku mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

Ing. Josef Bernard byl položen dotaz

Inflace

Proč jinde klesá, jen u nás roste? Asi to není vina jen vás politiků, ale přijde mi, že ani vy nijak nepřispíváte tomu, aby se snížila. Jestli to tak není, tak mě o tom přesvěčte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

14:25 To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

Velmi nepěkné překvapení čekalo na inspektory, kteří na konci ledna zavítali ke kontrole pardubické …