Rodinné auto, ekologické. I tomu vypustili kola. Blamáž aktivistů

26.04.2023 10:44 | Zprávy

Vozy SUV jsou katastrofou pro klima, dali ekologičtí aktivisté v Brně za stěrač majitelům padesáti vozidel, a vypustili jim kola, aby jejich nebezpečného žrouta paliva „zneškodnili“. Automobilový expert Filip Turek si ale povšiml, že tito aktivisté se moc nevyznají v autech, takže za SUV považovali každé velké vozidlo, a proto takto „zneškodnili“ i rodinné vozy, často velmi úsporné a ekologické. Tomu odpovídá i příběh matky, které vyřadili vozidlo zatímco s malým dítětem čekala u doktora.

Rodinné auto, ekologické. I tomu vypustili kola. Blamáž aktivistů
Foto: Screen Youtube
Popisek: Automobilový expert Filip Turek a řádění brněnských aktivistů

V červenci loňského roku vzbudila tato akce rozruch v tradičně progresivní Kanadě, nyní už „zneškodnění SUV“ rukou klimatických aktivistů dorazilo i do Česka.

Skupina The Tyre Extinguishers v pondělí v Brně vypouštěla pneumatiky vozidel SUV a jiných velkých automobilů. Ta jsou podle nich zbytečná a do města nepatří.

Jako argument používají i nehodu z roku 2019, kdy řidička v tomto vozidle usmrtila malou holčičku, protože ji vzhledem ke konstrukci vozidla neviděla. „Vyvázla s podmínečným trestem,“ rozčilují se aktivisté.

Za stěračem vozidel, kterým vypustili pneumatiky, zanechávali letáček, vysvětlující jejich počínání.

„Chápeme, že se teď zlobíte, ale neberte si to prosím osobně. Není to vaše chyba, ale chyba vašeho auta,“ vysvětlovali pod tučným titulkem Váš žrout paliva zabíjí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…