Rok, který rozhodne o budoucnosti ČR. Možné je cokoliv. Prognóza Petra Hampla

01.01.2016 18:02

Sociolog Petr Hampl na svém webu sepsal prognózu pro nadcházející rok v české a evropské politice. Podle svých slov se obává, že rok 2016 nebude rokem průlomovým. „Přesto to nejspíš bude rok, kdy se rozhodne o budoucnosti České republiky,“ zkonstatoval.

Rok, který rozhodne o budoucnosti ČR. Možné je cokoliv. Prognóza Petra Hampla
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Sociolog Petr Hampl.
reklama

Jak Hampl uvádí, v České republice neexistuje mezní hodnota, která by v příštím roce mohla být překročena. „Lze si představit scénář, podle něhož bude taková mezní hodnota překročena v Německu, vypukne revoluce, čeští nohsledi Merkelové změní během několika minut své životní přesvědčení a začnou se dít nevídané věci. Nicméně sama česká společnost v roce 2016 změnu nevygeneruje,“ řekl.

Mezní hodnotou by v Česku například podle Hampla mohla být situace, kdy by Blok proti islámu dosáhl počtu 50 tisíc nasazených aktivistů nebo že pět milionů občanů ČR nabude silného přesvědčení, že Česká televize systematicky lže. „Ani jedno z toho se nejspíš nestane. Spíše je myslitelné, že trendy budou pokračovat, zrychlovat a že zlomové úrovně bude dosaženo v roce 2017,“ dodal s tím, že situaci podobně vnímá i vládnoucí elita. Podle něj o tom svědčí i velice nervózní reakce na jakoukoliv opoziční aktivitu, prohlášení, výrok prezidenta. „Moc je stabilizována, ale je také velmi křehká,“ myslí si. 

Původní text čtěte ZDE.

„Odhadovat dynamiku dalšího dění v České republice i západní Evropě je obtížné a nejisté, protože probíhají dva střety zároveň. Střet mezi západní svobodnou křesťanskou civilizací a islámem a vedle toho se vyhrocuje třídní konflikt mezi západními elitami a pracujícími vrstvami,“ říká. Odhaduje, že Islámský stát bude na konci roku 2016 minimálně tak silný jako dnes, v případě, že by oslabil, nahradila by ho jiná velmi podobná organizace.

„V západní Evropě budou pokračovat vraždy, atentáty a vyhrůžky. Podstatná část veřejnosti si zvykne, násilí se stane součástí každodenního života. Na konci roku bude panovat (mnohem silnější než dnes) všeobecné povědomí, že pokud se někdo postaví na odpor islámské komunitě, riskuje život a evropská policie není schopna jej ochránit. Bude přibývat žen, které dosavadní evropské oblékání nahradí takovým, které bude pro muslimskou komunitu přijatelnější. Bude přibývat restaurací, které vyřadí z jídelníčku položky neslučitelné s islámskými požadavky. Bude přibývat knihkupectví a knihoven, které vyřadí vše, co by se potenciálně mohlo muslimů dotknout,“ dodává Hampl.

Zároveň se domnívá, že zůstanou otevřeny hranice schengenského prostoru i České republiky. „Budou schvalovány další evropské dokumenty o uprchlických kvótách, žádný z nich nebude uveden v život,“ řekl.

„V České republice bude přibývat útoků proti svobodě slova – zatýkání, trestních stíhání, vyhrůžek, blokování stránek, tlaku na zaměstnavatele, aby propouštěli lidi s nesprávnými názory atd. Na konci roku 2016 bude kritika islámu vyžadovat značnou odvahu. V českých školách a sdělovacích prostředcích se bude stupňovat šíření nepravdivých informací v rámci přípravy na islamizaci. Islámská komunita v České republice poroste početně i agresivitou,“ řekl. Vztah k islámské imigraci bude zásadní dle Hampla i v politické diskuzi. Rovněž si myslí, že registrační pokladny či výše DPH budou odsouvány mezi ne tak zajímavá témata. 

„Bude pokračovat srůstání vlády, neziskovek a korporátního sektoru. Už dnes se Facebook a Amazon chovají, jako by je řídil český ministr pro lidská práva, a to bude pokračovat, ovšem intenzivněji. Bude se konsolidovat opozice. To je klíčovou podmínkou zastavení výše uvedených trendů a změn,“ uzavřel Hampl. Na konci roku 2016 může být naše země zralá na to, co před pár lety proběhlo v Maďarsku a co dnes probíhá v Polsku. Nebo může Česká republika jasně následovat země typu Německa a Švédska, myslí si. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chtějí z nás mít stádo spotřebitelských ovcí. Žrát, chodit do práce a utrácet, soptil na akci SPD Okamura

10:58 Chtějí z nás mít stádo spotřebitelských ovcí. Žrát, chodit do práce a utrácet, soptil na akci SPD Okamura

REPORTÁŽ „Už to skřípe. Odchod Británie je začátkem konce. Evropská unie je nereformovatelná. Je pot…