Rokytka informuje: ČT chce prý žalovat komentátora. Ten ji viní z manipulace

20.04.2014 13:45

Levicový novinář Milan Rokytka na svém profilu na ParlamentníchListech.cz upozornil, že Česká televize nedokázala unést kritiku a podala trestní oznámení na vysokoškolského učitele a komentátora Radima Valenčíka za jeho články. Na profilu pak zveřejnil Valenčíkův článek, v němž komentátor navrhuje založení nové televize.

Rokytka informuje: ČT chce prý žalovat komentátora. Ten ji viní z manipulace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Valenčík na svém blogu 8. dubna napsal, že ČT straní brutálním fašistům. Srovnával přitom video umístěné na YouTube se zpravodajským příspěvkem české veřejnoprávní televize. „Toto je obhajoba brutálního fašismu. Toto je zatajování skutečného stavu. Toto je manipulace s veřejností,“ uvedl ve svém článku Valenčík.

Mohu být obviněn jen z toho, že jsem sám nepodal trestní oznámení

„ČT v dalších dnech určitě podnikne právní kroky k Vašemu obvinění,“ stojí na profilu Milana Rokytky.

„Považuji to za žert. Jediné, z čeho mohu být obviněn, je, že jsem sám nepodal trestní oznámení v intencích obsahu článku. Neudělal jsem to v dobré víře s tím, že stále ještě předpokládám, že si ČT uvědomí, kam až klesla," reagoval Valenčík.

Česká televize se ovšem údajně cítí ohrožena výzvou Valenčíka k založení nové televize, za kterou by nebylo potřeba platit koncesionářské poplatky. „Technicky to není problém. Sestavíme svoji TV radu apod. z reprezentativních osobností a ne 'celebrit'. A pak budeme požadovat, aby ti, co ji budou sledovat (lze doložit), přestali platit ČT z důvodů nejen porušení jejího statutu, ale i propagace fašizmu a přípravy války,“ navrhuje Valenčík.

Vytvoříme vlastní televizní komunitu a nenecháme s sebou manipulovat

Komentátor navrhl, aby odpůrci veřejnoprávní televize začali propagovat volně přístupné pořady. „A pak začneme připravovat vlastní. Vytvoříme vlastní komunitu, která se sebou nenechá manipulovat. Co vy na to?“ vyzval své příznivce.

  • Celý příspěvek Milana Rokytky ZDE
     

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vfe

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

14:30 Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

Ve Francii pokračují masivní protesty proti nepopulární důchodové reformě. Bezpečnostní složky čelí …