Roman Janoušek otevřeně promluvil: Lidem se začne stýskat po ODS. Vážím si Klause

02.12.2013 8:01 | Zprávy
autor: jav

Velký rozhovor s kontroverzním Romanem Janouškem přinesl magazín Týden. Podnikatel, některými označovaný za pražského „kmotra“, v něm hájil právo podnikatelů stýkat se s politiky, a také prozradil, že přehodnocuje svůj dosavadní život. S politiky se prý už ani nezdraví na ulici, aby je nekompromitoval.

Roman Janoušek otevřeně promluvil: Lidem se začne stýskat po ODS. Vážím si Klause
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Podnikatel Roman Janoušek

V úvodu rozhovoru, který vedl zkušený politický reportér Jaroslav Plesl, se Janoušek ohradil proti označení „politický podnikatel“, které prý v nedávném rozhovoru použil s nadsázkou. Ve skutečnosti jsou prý ke každému podnikání potřeba informace. „Kdo má přesnější a včasnější informace, získává náskok. Tak se podle mě chová každý, kdo má tu možnost,“ vysvětluje. Informace si podle něj v devadesátých letech vyměňovali všichni, protože jak podnikatelé, tak politici se potřebovali rychle naučit svoje řemeslo.

Toto však podle něj rozhodně neznamená, že by fungovaly nějaké kmotrovské struktury. „Neznám nikoho, kdo by si nějakým násilným způsobem vynucoval právo, což by asi kmotr dělat měl,“ upozorňuje. Podle něj heslo boje proti kmotrům vzniklo proto, že po revoluci se všem dařilo a mysleli si, že to půjde donekonečna. A když se růst zastavil, nedokázali se s tím smířit. „Tak se začal hledat viník, a to jsou ti `kmotři`,“ vysvětluje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…