Roste vám kriminalita, udeřil Trump na Merkelovou a mainstreamová média ho začala fackovat statistickými daty. Jenže pravda je zcela jiná, odhaluje novinář z Německa

06.07.2018 6:25

Kriminalita v Německu se zvyšuje. Obrovskou chybou bylo, že Evropa dovolila milionům lidí, aby tak silně a násilně změnili její kulturu! Tato slova amerického prezidenta Donalda Trumpa vyvolala odmítavé reakce mainstreamových médií v USA i v Německu. Hlavní sdělovací prostředky na obou stranách Atlantiku se společně snažily přesvědčit miliony diváků a čtenářů na celém světě, že první muž Spojených států učinil nepravdivé prohlášení. V Německu žijící novinář a analytik Vijeta Uniyal sesbíral potřebná data a v článku pro Gatestone Institute dokládá, proč měl v tomto směru Donald Trump pravdu.

Roste vám kriminalita, udeřil Trump na Merkelovou a mainstreamová média ho začala fackovat statistickými daty. Jenže pravda je zcela jiná, odhaluje novinář z Německa
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Za městečkem už je hranice s Německem
reklama

Gatestone Institute v New Yorku je think-tank, který informuje veřejnost především o tom, o čem jiná mainstreamová média neinformují. Autorem následujícího textu, který vyšel 22. června 2018 v anglickém originále, je novinář a analytik žijící v Německu Vijeta Uniyal. Pro českou verzi Gatestone Institute ho přeložil Josef Janeček a ParlamentníListy.cz ho publikují v plném znění.

  • Po sérii strašlivých zločinů spáchaných migranty a po řadě teroristických útoků spáchaných nově příchozími muslimy se v podání tradičních médií vrátil do měst i velkoměst celého Německa určitý druh idylické harmonie.

  • Podle německých statistických údajů o trestné činnosti spáchané v roce 2017 bylo z vraždy nebo zabití obviněno více než 1100 cizinců, v protikladu k přibližně 1500 podezřelým německým občanům. Vzhledem k tomu, že v Německu v té době žilo zhruba 10 milionů cizinců a přibližně 70 milionů německých státních příslušníků, jsou tato čísla naprosto ohromující.

  • „Počet vražd vzrostl o 3,2 %“ a „počet sexuálních útoků se zvýšil také“, uvedl deník Süddeutsche Zeitung, přičemž korektně poznamenal, že trestná činnost celkově vykazuje pokles o 9,6 %.

Evropa dovolila milionům lidí násilně změnit svou kulturu

Prezident USA Donald Trump napadl v polovině června migrační politiku německé kancléřky Angely Merkelové. „Lidé se v Německu odvracejí od svých vedoucích představitelů, protože migrace destabilizovala už tak křehkou berlínskou koalici,“ uvedl na twitteru 18. června. A dodal: „Kriminalita v Německu se zvyšuje. Obrovskou chybou bylo, že Evropa dovolila milionům lidí, aby tak silně a násilně změnili její kulturu!“

Komentáře prezidenta Trumpa přišly v době, kdy Angela Merkelová čelila největší krizi své kariéry. Snaží se udržet ve své vládě i bavorskou katolickou stranu, Křesťansko-sociální unii (CSU), která hrozí, že opustí vládní koalici kvůli imigraci. CSU chce, aby policie měla pravomoc vracet nelegální migranty už na hranici, což Angela Merkelová tvrdošíjně odmítala.

I když se Trump tvrdě vyjádřil k řešení migrační krize Merkelovou již během své prezidentské kampaně, tak doposud kancléřku veřejně nekritizoval.