Rouška v čudu! Vyplašená Merkelová pelášila k pultíku

19.02.2021 21:40

Německá kancléřka Angela Merkelová v minulém týdnu čelila chvílím hrůzy. Po svém projevu v Bundestagu se pohodlně usadila do polstrovaného křesílka a začala si upravovat poznámky, brzy však zjistila, že na řečnickém pultíku pozapomněla jednu z dnes nepostradatelných věcí. Ve chvílích naprosté paniky, kdy sebou trhla a prohodila ruce vzhůru, Merkelovou snímala kamera.

Rouška v čudu! Vyplašená Merkelová pelášila k pultíku
Foto: Repro Youtube
Popisek: Angela Merkelová zjistila, že si zapomněla roušku
reklama

Anketa

Pokud by vláda vyhlásila totální a úplný lockdown na 14 dní, byli byste pro?

66%
34%
hlasovalo: 23076 lidí
Vše se odehrálo po projevu kancléřky 11. února. Merkelová tehdy v Bundestagu přednesla projev, který byl veřejnoprávní televizí ZDF přenášen německým občanům.

Ve své 22 minut dlouhé řeči obhajovala dosavadní boj s koronavirem a vyzvala německý národ k optimismu i přes pokračování tvrdých restrikcí. „Nesmíme dát možnost nové vlně. Musíme udělat vše pro to, abychom měli kontrolu,“ hřímala Merkelová.

Němci dle ní musí být vytrvalí a trpěliví. „Nakonec to dokážeme společně, porazíme pandemii a povedeme naši zemi k lepší budoucnosti,“ dodala.

Horké chvíle však na ni čekaly až po odchodu od řečnického pultíku.

Kancléřka si v klidu sedla na své místo do polstrovaného křesílka a začala si rovnat své poznámky. Následovalo rychlé poohlédnutí na zbytek sálu, když vtom Merkelové došlo, že si u pultíku pozapomněla nezbytnou věc... tou nebylo nic jiného, než respirátor.

Ve chvíli uvědomění kancléřka prohodila ruce vzhůru a s hrůzou sebou trhla. Následoval její úprk zpátky k řečnickému pultíku, který mezitím procházel dezinfekcí. 


 

FOTO: Merkelovou bez respirátoru popadla silná panika

Následně si již s úsměvem respirátor nasadila.

Mnohé tamní obyvatele však projev německé kancléřky zřejmě příliš nepotěšil; zaznělo totiž, že silné restrikce budou pokračovat minimálně do 7. března a v Německu tak zůstanou zavřené všechny obchody a většina služeb. Zaměstnanci též musejí nadále pracovat z domova.

Zděšení Merkelové můžete zhlédnout zde:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Je jim jedno, jestli tady lidi chcípají!“ Skutečný důvod, proč opozice nechce ruskou a čínskou vakcínu? Expremiér vytáhl velmi mrazivou verzi

7:53 „Je jim jedno, jestli tady lidi chcípají!“ Skutečný důvod, proč opozice nechce ruskou a čínskou vakcínu? Expremiér vytáhl velmi mrazivou verzi

„Tady je přece klíčová otázka i pro výsledek voleb, jak vláda zvládne očkování. Pokud, nejlépe do pr…