Roušky? K ničemu. Ale šíří se to rycheji než SARS. A pozor na toto... Nové info o smrtícím viru

29.01.2020 20:19

Infektolog Ladislav Machala Čechům, Moravanům a Slezanům vzkázal, že v tuto chvíli si nemusejí kupovat náústní roušky na ochranu před koronavirem. Je to k ničemu už proto, že tu nemáme jediný potvrzený případ koronaviru, takže se jím nemůžeme nakazit. Současně však na své spoluobčany apeloval, že se mají mít na pozoru.

Roušky? K ničemu. Ale šíří se to rycheji než SARS. A pozor na toto... Nové info o smrtícím viru
Foto: Repro Youtube
Popisek: Varování čínské sestry ohledně infekce koronavirem

Anketa

Stydíte se za premiéra Andreje Babiše?

8%
92%
hlasovalo: 26552 lidí
Myslím si, že panikařit by se nemělo, ale na druhou stranu vždycky říkám, že infekční onemocnění by se nemělo podceňovat. V současné době se zdá, že se ta infekce šíří poměrně rychle. Srovnával jsem to s tím šířením koronaviru SARS a zdá se mi, že tento virus se šíří rychleji,“ upozornil odborník. Jedním dechem však dodal že úmrtnost tohoto viru může být nižší.

Čechům, Moravanům a Slezanům také prostě a jasně sdělil, že když si kupují roušky na ochranu před koronavirem, je to v tuto chvíli k ničemu. „Protože koronavirus zatím do Česka zavlečen nebyl, takže to riziko, že bychom se jím nakazili, je nulové,“ upozornil infikolog. „Ty současné ústenky, ty příliš účinné nejsou, ty jsou spíš k tomu, aby nemocný člověk nenakazil ostatní,“ upozornil infektolog.

Nabádá k předběžné opatrnosti a dodržování základních hygienických návyků. „Předběžná opatrnost je nutná, protože kdyby se to podcenilo, tak kritikové budou říkat, že se něco mělo dělat,“ konstatoval odborník.

Svět však stále obchází hrozba pandemie, protože dnes lidé cestují mnohem častěji a mnohem rychleji. Jen v metru dnes potkáte víc lidí než jiný člověk před kupříkladu 150 lety za celý svůj život. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Tomio Okamura byl položen dotaz

nezávislost

Dobrý den, podle vás jsme nejsme politicky nezávislí, znamená to, že volby jsou u nás zbytečné? Taky tvrdíte, že je třeba, abysme byli nezávislí i ekonomicky a v zemědělství. Je to ale vůbec možné, když je naše ekonomika závislá na exportu a na německé ekonomice? A co se týče zemědělství, jak chcete...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Váš umělec David Černý: Ročně 12 milionů od města Prahy a další dotace

7:10 Váš umělec David Černý: Ročně 12 milionů od města Prahy a další dotace

Umělec David Černý se v debatě o svém nejnovějším díle „motýlů“, visících nad pražskými ulicemi, dov…