Rozčílený Babiš v rádiu: V čem jsem pochybil? Všichni chtěli do Chorvatska, opozice křičela

09.10.2020 21:00

Musíme se semknout a pochopit, že koronavirus není žádný výmysl, vyzývá české občany premiér Andrej Babiš (ANO). Že by sám pochybil, v rozhovoru pro Rádio Impuls odmítl. „Nevím o tom, že bych v něčem pochybil. Opozice křičela, když jsme nerozvolňovali. Všichni chtěli do Chorvatska,“ pronesl šéf vlády. Prý „dělá maximum“, aby nepoškodil českou ekonomiku.

Rozčílený Babiš v rádiu: V čem jsem pochybil? Všichni chtěli do Chorvatska, opozice křičela
Foto: Repro Facebook Andreje Babiše
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO)
reklama

Anketa

Podporujete Andreje Babiše? (Ptáme se od 8.10.2020)

67%
33%
hlasovalo: 42030 lidí
Premiér v rozhovoru opět apeloval na občany, aby s nadcházejícím víkendem dodržovali vládní nařízení, nošení roušek a rozestupy. „Musíme se semknout a pochopit, že to není žádný výmysl. Ten počet lidí v nemocnicích si nikdo nevymýšlí,“ uvedl směrem ke koronaviru.

Dle premiéra by se mělo sledovat, „co se děje v nemocnicích“. „Pokud jste viděli v České televizi ředitele nemocnice v Uherském Hradišti, tak ten říkal, že někteří lidé nařízení vlády nerespektují. Pokud se nechceme dostat do situace, která tady byla v prvním pololetí, musíme ta nařízení dodržovat,“ vysvětlil opět lidem šéf vlády.  

Že by sám pochybil, rázně odmítá. „Nevím o tom, že bych v něčem pochybil. Opozice křičela, když jsme nerozvolňovali. Všichni chtěli do Chorvatska. Chápu, že Babiš může za všechno. Já za to žádnou odpovědnost necítím. Samozřejmě cítím politickou odpovědnost,“ zaznělo z úst premiéra.

Dále řekl, že pro ochranu lidí dělá maximum, a to i v rámci toho, aby nepoškodil českou ekonomiku. „V tomto směru mám čistý stůl,“ sdělil.

Co se týče kompletního uzavření ekonomiky a společnosti, tedy „lockdownu“, tak plán na jeho zavedení prý neexistuje. „Plán na lockdown nemáme a nechceme ho. Ani já ho nechci. My už jsme ho jednou měli a stálo nás to 200 miliard korun, které jsme napumpovali do lidí a ekonomiky. I proto máme ten deficit,“ míní Babiš.

Kdo naopak však již jakýsi plán na lockdown nastínil, je ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Ten totiž naznačil, že v takovém případě by lidé mohli jen poblíž bydliště a do práce. „V té katastrofické vizi, že nikdo neopouští dům a nechodí ani do práce... – s tím my nepočítáme. Pokud by došlo k variantě lockdownu, znamenalo by to omezení opouštění bydliště na určitou vzdálenost a v počtu osob, ale nebylo by to tak, že by lidé nemohli chodit do práce,“ vyjádřil se v pátek Prymula.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …