Rozezlený poslanec Vyzula přitvrzuje, kuřákům žádná práva nenáleží

05.10.2016 13:00

Zdravotní výbor Sněmovnydnes opět jedná o protikuřáckém zákonu.

Rozezlený poslanec Vyzula přitvrzuje, kuřákům žádná práva nenáleží
Foto: ANO
Popisek: Rostislav Vyzula
reklama

Nejdříve proberou vládní návrhy, jako třeba o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta, nebo o získávání a uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání a k výkonu činností souvisejících s poskytováním zdravotní péče, aby mohli celý zbytek dne věnovat tomu „nejdůležitějšímu“, a to sice vládnímu návrhu  zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, jinak řečeno proslulému protikuřáckému zákonu.

Pokud se někomu mohlo zdát, že někteří zákonodárci začali pomalu chápat souvislosti a zkušenosti s podobnými protikuřáckými zákony v okolních státech Evropy a fakt, že český zákon nepochopitelně vůbec nedbá na práva kuřáků a stane se nepovinně  nejpřísnější protikuřáckou normou v Evropě a jednání o tomto návrhu odloží, opak je pravdou.

Zdravotní výbor má dnes naopak ještě přitvrdit. Pod vedením obávaného a rozezleného politika, lékaře Rostislava Vyzuly, který stál za krachem protikuřáckého zákona při prvním projednávání ve Sněmovně, když jej až k nepříčetnosti rozčílilo navrhované zavedení kuřáren v nekuřáckých restauracích, připravuje podle našich informací ještě více paradoxnějších a těžko pochopitelných opatření, která jsou až za hranou normálního uvažování.

Zdravotní výbor pod vedením Rostislava Vyzuly chce například zakázat řidičům při řízení kouřit, pokud bude v autě dítě mladší osmnácti let. Dokonce se odvolává na zákon, který u nás platil v letech 1932 až 1951. Zpátky do minulosti. Co takhle začít jezdit vlevo a snížit rychlost všude na 50 km za hodinu? Děti tak prý přestanou být bezohledně poškozovány. Otázkou jen je, jak to budou policisté zjišťovat a trestat a proč například nezakázat řidičům na cestách pojídat nezdravé bagety a hamburgery. U řízení je to vyrušuje určitě víc než kouření a příklad pro děti, jak se zdravě stravovat a nepoškozovat své zdraví, to není také zrovna ideální.

Nesmyslných a podobně aktivistických protikuřáckých návrhů zazní dnes zřejmě daleko více. Připraven je například návrh na absolutní zákaz kouření ve věznicích, protože vězni nekuřáci jsou tak vlastně týráni a může být dokonce podle základních práv a svobod  porušen i zákaz mučení vězňů. Vyhráno nemají podle našich informací ani kuřáci vodních dýmek, kteří jsou profesoru Vyzulovi rovněž trnem v oku. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vzpoury generálů ve Francii a USA. Bude občanská válka, soudí Jaroslav Bašta

8:27 Vzpoury generálů ve Francii a USA. Bude občanská válka, soudí Jaroslav Bašta

Desítky generálů ve výslužbě sepsaly ve Francii i ve Spojených státech otevřené dopisy. V nich gener…