Rozhádaná středočeská TOP 09 si zvolila nové vedení. Zazněla kritika Kalouska

03.02.2017 20:58 | Zprávy

Poslankyni Helenu Langšádlovou nahradí ve vedení středočeské TOP 09 krajský zastupitel a starosta Roztok Jan Jakob. Straníci o tom rozhodli na dnešním volebním sněmu. Jakob dostal 58 procent hlasů, sdělil ČTK předseda benešovské místní organizace TOP 09 Pavel Dvořák. Langšádlová vedla středočeskou organizaci od jejího vzniku, téměř osm let. TOP 09 má ve středních Čechách kolem 600 členů a po krajských volbách řešila rozštěpení, jež se zčásti podepsalo na rozhodnutí Langšádlové odejít z jejího čela.

Rozhádaná středočeská TOP 09 si zvolila nové vedení. Zazněla kritika Kalouska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová

„Podpora byla nakonec poměrně významná a já si jí opravdu vážím. Můj cíl je středočeskou organizaci sjednotit, vytvořit tým, který potáhne za jeden provaz s cílem, abychom prosazovali pozitivní témata,“ řekl ČTK Jakob, který byl zvolen ve třetím kole volby. V prvních dvou kolech nezískal dostatek hlasů. Do druhého kola s ním postoupila i další kandidátka, poslankyně Nina Nováková.

Langšádlová oznámila v listopadu, že chce s vedením středočeské organizace strany skončit. Příčinou podle ní nebyl výsledek krajských voleb, který byl lepší než minule, nýbrž především dlouhá doba, po kterou organizaci vede. „K mému rozhodnutí přispěly také rozpory ve straně,“ řekla dnes ČTK. Podle ní je Jakob zkušený a úspěšný komunální politik. „Myslím si, že bude krajská organizace v dobrých rukou,“ reagovala Langšádlová na volební výsledky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jaké budou další kroky ANO?

Vládu se vám odvolat nepodařilo, ale dost pravděpodobně budete v příští vládě, jak se pak k celé kauze postavíte? Budete ji prošetřovat? Protože ani já pod hlavičkou ODS nevěřím nezávislému prošetření.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo chystá válku? Putin vzal čísla NATO a položil vážný dotaz

16:12 Kdo chystá válku? Putin vzal čísla NATO a položil vážný dotaz

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil světu, že chce snížit vojenské výdaje Ruské federace, zatímco…